PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa Huta się zazieleni

  • GK    29 marca 2011 - 11:43
Nowa Huta się zazieleni

Prezydent Jacek Majchrowski objął patronatem akcję „Ogrody Nowej Huty”. Jej celem jest wytypowanie dwóch lokalizacji terenów zielonych w Nowej Hucie, na których zostaną stworzone ogrody.
W projekcie mogą wziąć udział członkowie spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych, lokatorzy bloków i kamienic wielorodzinnych z terenu Nowej Huty.

Uczestnicy muszą stworzyć siedmioosobowe grupy, które chcą zagospodarować teren zielony wokół swojego miejsca zamieszkania. Wybór grupy oraz zgłoszonego terenu do zagospodarowania odbędzie się na zasadach konkursu.

Projekt podzielony jest na dwa etapy. Do 15 kwietnia zbierane są propozycje terenów, które mają zostać odnowione i zrewitalizowane. Warunkiem kwalifikacji do konkursu jest uzyskanie zgody administratora terenu, na którym miałby powstać ogród oraz przedłożenie dokumentacji kartograficznej i geodezyjnej niezbędnej do wykonania jego projektu.

Jury oceniające według kryteriów regulaminu składać się będzie z jednego przedstawiciela rad dzielnic nowohuckich, przedstawiciela Pracowni Animacji Ekologicznej OKN oraz przedstawiciela ArcelorMittal Poland SA – współorganizatora konkursu.

Finałem projektu będzie powstanie ogrodów i ich uroczyste otwarcie.
Honorowy patronat nad projektem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (zabierz glos/oceń prezydenta).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Michał, 2011-06-20 17:51:34

    co za hipokryta, sam niszczy zieleń, a teraz wielki ochroniarz, CO ROBISZ Z PARKIEM AWFu !!!