PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa oczyszczalnia za prawie 14 mln zł otwarta

  • GK    30 lipca 2011 - 17:58
Nowa oczyszczalnia za prawie 14 mln zł otwarta

Otwarto oczyszczalnię ścieków w Piotrowicach. To największa inwestycja ekologiczna gminy Kostomłoty.
Nowoczesna i energochłonna oczyszczalnia ścieków w Piotrowicach ma za zadanie przyjęcie ścieków z terenu całej gminy oraz ze strefy aktywności gospodarczej.

Inwestycja jest częścią projektu obejmującego budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Chmielów, Siemidrożyce, Wilków Średzki i Wnorów współfinansowanego ze środków regionalnego programu operacyjnego województwa dolnośląskiego.

Unijna dotacja dla projektu o wartości prawie 14 mln zł wynosi 9 077 890,75 zł.

W prezentacji zmodernizowanego obiektu, dzięki któremu poprawi się jakość życia mieszkańców gminy Kostomłoty, uczestniczyli marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec oraz lokalni samorządowcy.

Poprzedni obiekt oczyszczalni w Piotrowicach posiadał przestarzałą technologię, przez co negatywnie wpływał na środowisko.

W związku z tym konieczna była jego gruntowna modernizacja i rozbudowa. Obecnie oczyszczalnia charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, stabilnym przebiegiem procesów oczyszczania oraz niską energochłonnością.

Ponadto zwiększyła się jej przepustowość i co najważniejsze, ograniczone zostało negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.