PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowatorski wniosek Jeleśni

  • GK    14 września 2012 - 11:43
Nowatorski wniosek Jeleśni

Kursy szkolące pracowników w zakresie instalowania solarów ma w planach Urząd Gminy Jeleśnia.
Gmina wystąpiła właśnie z wnioskiem o dofinansowanie swojego nowatorskiego projektu do wojewódzkiego urzędu pracy i oczekuje na pozytywne rozstrzygnięcie.

WUP ogłosił konkurs na projekty wpisujące się w poddziałanie 8.1.1. Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Chodzi w nim o podniesienie i dostosowanie kwalifikacji i umiejętności osób pracujących do potrzeb regionalnej gospodarki.

Wnioskowane dofinansowanie to 220 tys. zł.

– Przewidujemy, jeśli nasz wniosek uzyska dofinansowanie, że w szkoleniach weźmie udział 50 osób. Projekt nosi nazwę Słońce jako grzałka – informuje Piotr Oślak, zajmujący się w urzędzie gminy m.in. pozyskiwaniem pieniędzy pozabudżetowych na projekty inwestycyjne i szkoleniowe.

Instalacja solarów, dzięki możliwemu sporemu dofinansowywaniu takich inwestycji z Funduszu Ochrony Środowiska, stała się ostatnio bardzo popularna. Zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, brakuje jednak indywidualnych, wykwalifikowanych monterów tych energooszczędnych rozwiązań.

Wójt Marian Czarnota liczy, że dzięki projektowi, po fachowym przeszkoleniu na kursach, z tej niszy na rynku pracy skorzysta kilkadziesiąt mieszkańców gminy Jeleśnia, pozostających bez stałego źródła dochodów.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.