PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe zasady dofinansowania przez WFOŚiGW

  • wer    5 grudnia 2011 - 13:45
Nowe zasady dofinansowania przez WFOŚiGW

Są nowe zasady i kryteria udzielania dofinansowania przez Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (zabierz głos/oceń prezydenta) zatwierdziła zasady i kryteria udzielania dofinansowania ze środków Funduszu, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2012 roku.


Najważniejsza zmiana zasad polega na przyjmowaniu wniosków o udzielenie dofinansowania w wyznaczonych terminach. Terminy oraz katalog obszarów dotyczących przedsięwzięć objętych naborami lub trybem konkursowym ogłoszone zostaną do 15 stycznia na stronie internetowej Funduszu. Dla pozostałych zadań dotyczących przedsięwzięć nie objętych naborami lub konkursami Fundusz przyjmować będzie wnioski o udzielenie dofinansowania przez cały rok, w terminach umożliwiających ich rozpatrzenie przed rozpoczęciem dofinansowania.

Ponadto zmieniły się również wysokości częściowego umorzenia pożyczek. Mianowicie W 2012 roku po spełnieniu warunków umożliwiających ubieganie się o umorzenie, pożyczkobiorca wybrać może umorzenie do 40 proc. wykorzystanej pożyczki pod warunkiem przeznaczenia tej kwoty na nowe zadanie ekologiczne, zgodne z celami określonymi w ustawie Prawo ochrony środowiska lub do 20 proc. bez warunku przeznaczenia umorzonej kwoty na nowe zadanie ekologiczne.

Oprocentowanie pożyczek i oprocentowanie kredytów w ramach bankowych linii kredytowych wynosić będzie 0,95 stopy redyskonta weksli, lecz nie mniej niż 3,5 proc. w stosunku rocznym.Co więcej, w kolejnych latach obowiązywania umowy pożyczki, oprocentowanie będzie korygowane według obowiązującej na dzień 1 stycznia danego roku stopy redyskonta weksli lub stopy bazowej.

Zmieniony został także okres spłaty pożyczki, który nie może być krótszy niż 3 lata i dłuższy niż 12 lat od wynikającej z umowy daty zakończenia zadania, w tym okres karencji.Zatwierdzone są już też zaktualizowane kryteria wyboru przedsięwzięć finansowanych ze środków WFOŚiGW w Katowicach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • TEKLA, 2011-12-05 21:45:45

    dopiero teraz wrócili jakieś zasady.
  • TEKO, 2011-12-05 21:26:25

    Widać,nowe zasady już wprowadza się w życie!