Nowy styl życia z odpadami

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną „Świat się zmienia – śmiecenie odpada”.
Nowy styl życia z odpadami

Budżet kampanii to około 1,4 miliona złotych. Do końca tego roku zaplanowano m.in. festiwale recyklingu, Flash mob, wystawy rzeźb z odpadów, internetową mapę nielegalnych wysypisk, serial telewizyjny i seminaria. Akcja poinformuje Dolnoślązaków o codziennych, praktycznych konsekwencjach uchwalonego w „prawa odpadowego”.

Czytaj też: Gminy proszą o pomoc przy śmieciach

Śmieci to obecnie największy problem ekologiczny w Polsce. Ponad 90 proc. odpadów komunalnych trafia na wysypiska. To ponad dwukrotnie więcej niż średnia europejska. Ten niekorzystny stan ma zmienić wdrażanie „Ustawy o czystości i utrzymaniu porządku w gminach”.

Czytaj też: Śmieciowe wyzwanie dla samorządów

W wyniku procedury konkursowej WFOŚiGW we Wrocławiu realizatorem zadania: „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków. Regionalna kampania informacyjno-edukacyjna. Etap I” jest konsorcjum w składzie: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A., Fundacja Ekorozwoju i Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja”.

Czytaj też: Jak gminy dobierają się do śmieciowej ustawy

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wystarczy kliknąć na google.pl hasło "narodowy przekręt ekologiczny" aby się zorientować, że ta wrocławska "akcja informacyjna" to też impreza dla "pędzących królików" którzy zgarną 1,4 mln za pogadanki - tym razem dla dorosłych a nie dla "klimatolubnych przedszkol...aków"... Kroją nas w biały dzień POrządnie... rozwiń

Licznik długu publicznego, 2012-02-27 20:59:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE