PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy styl życia z odpadami

  • GK    27 lutego 2012 - 10:16
Nowy styl życia z odpadami

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną „Świat się zmienia – śmiecenie odpada”.
Budżet kampanii to około 1,4 miliona złotych. Do końca tego roku zaplanowano m.in. festiwale recyklingu, Flash mob, wystawy rzeźb z odpadów, internetową mapę nielegalnych wysypisk, serial telewizyjny i seminaria. Akcja poinformuje Dolnoślązaków o codziennych, praktycznych konsekwencjach uchwalonego w „prawa odpadowego”.

Czytaj też: Gminy proszą o pomoc przy śmieciach

Śmieci to obecnie największy problem ekologiczny w Polsce. Ponad 90 proc. odpadów komunalnych trafia na wysypiska. To ponad dwukrotnie więcej niż średnia europejska. Ten niekorzystny stan ma zmienić wdrażanie „Ustawy o czystości i utrzymaniu porządku w gminach”.

Czytaj też: Śmieciowe wyzwanie dla samorządów

W wyniku procedury konkursowej WFOŚiGW we Wrocławiu realizatorem zadania: „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków. Regionalna kampania informacyjno-edukacyjna. Etap I” jest konsorcjum w składzie: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A., Fundacja Ekorozwoju i Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja”.

Czytaj też: Jak gminy dobierają się do śmieciowej ustawy

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Licznik długu publicznego, 2012-02-27 20:59:05

    Wystarczy kliknąć na google.pl hasło "narodowy przekręt ekologiczny" aby się zorientować, że ta wrocławska "akcja informacyjna" to też impreza dla "pędzących królików" którzy zgarną 1,4 mln za pogadanki - tym razem dla dorosłych a nie dla "klimatolubnych przedszkol...aków"... Kroją nas w biały dzień POrządnie...  rozwiń