Ochrona powietrza: 42 mln zł na oszczędzanie energii i promowanie OZE

Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii – to założenia programu opiewającego na kwotę 42 mln zł z funduszy Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.
Ochrona powietrza: 42 mln zł na oszczędzanie energii i promowanie OZE
Na dofinansowanie projektów przeznaczono ponad 42 mln zł. Fot. mat. prasowe

Celem programu jest redukcja emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza oraz zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w ogólnym bilansie zużycia energii. Na dofinansowanie projektów przeznaczono ponad 42 mln zł. Kwota ta może wzrosnąć w trakcie trwania konkursu.

Wnioski można składać do 14 września br.

Do dofinansowania kwalifikują się projekty polegające na modernizacji lub wymianie istniejących źródeł ciepła wraz z modernizacją procesu spalania lub zastosowaniem innego nośnika energii (np. spalanie gazu, oleju lub biomasy poprzez eliminację spalania węgla).

Minimalna wymagana wartość ograniczenia/uniknięcia emisji CO2/rok dla projektu wynosi 20 000 Mg/rok.

Priorytetowo będą traktowane projekty dotyczące modernizacji źródeł ciepła o najwyższym wskaźniku redukcji emisji dwutlenku węgla (CO2).

Złożenie wniosku może nastąpić tylko i wyłącznie przed rozpoczęciem inwestycji.

Nie przewiduje się dofinansowania projektów polegających na:

* budowie nowych źródeł ciepła,

* budowie/modernizacji/wymianie źródeł zastępczych bądź awaryjnych,

* zastosowaniu współspalania węgla z biomasą.

Wnioski o dofinansowanie w ramach konkursu można składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 14 września 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

W teoretycznym państwie chdikk urzędnicy mają za zadanie ułatwiać kręcenie lodów i defraudowanie publicznych funduszy - stworzą zapewne na odchodne program zasłon od zanieczyszczczonego powietrza na kształt ekranów dźwiękowych...

kasy już dawno nie ma..., 2015-07-14 07:58:26 odpowiedz

Do ...: Urzędnicy tworzą sobie własny świat, tylko zapominają że za kilka lat nie bedzie kasy na utrzymanie tego wszystkiego!!!

anty urzędnik, 2015-07-14 00:49:38 odpowiedz

42 mln? To więcej wydano na portal internetowy dla bezdomnych nie mających dostępu do internetu... wpolityce.pl/polityka/188753-50-milionow-zlotych-na-portal-dla-bezdomnych-czy-sprawa-zajmie-sie-najwyzsza-izba-kontroli-to-kpina-ze-strony-rzadu

..., 2015-07-13 20:50:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE