PARTNER PORTALU
  • BGK

Ochrona zieleni przyulicznej w Poznaniu

  • AT    30 listopada 2011 - 21:01
Ochrona zieleni przyulicznej w Poznaniu

W Poznaniu trwa montaż zabezpieczeń zieleni przyulicznej przed szkodliwym działaniem soli używanej podczas zimowego utrzymania dróg.
Ich zadaniem jest ochrona podłoża i samych roślin, zwłaszcza nowych nasadzeń, najbardziej narażonych na oparzenia i zamieranie w wyniku toksycznego działania aerozolu solnego i rozpryskiwania się błota pośniegowego informuje poznański magistrat. Zabezpieczenia montowane są przy najbardziej ruchliwych arteriach komunikacyjnych, na których - z uwagi na bezpieczeństwo - nie można zrezygnować z używania soli drogowej podczas zimowego odśnieżania.

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydenta) był pierwszym zarządca dróg w Polsce, który dwa sezony temu, dla zabezpieczenia zieleni przed szkodliwym działaniem soli, zamontował maty słomiano-foliowe. Był to efekt współpracy z Instytutem Badawczym Leśnictwa z Sękocina.

Jak donosi UM Poznań w tym roku, dodatkowo, ZDM zlecił montaż zabezpieczeń pni i koron drzew wykonanych z siatki cieniującej z włókna polipropylenowego. Takie zabezpieczenia również są rozwiązaniem nowatorskim, nie stosowanym dotychczas w Polsce. W ten sposób zabiezpieczonych zostało w Poznaniu prawie 1100 drzew.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.