PARTNER PORTALU
  • BGK

Oczyszczacze powietrza w przedszkolach w Pszczynie

  • PAP/JS    16 lutego 2018 - 22:35
Oczyszczacze powietrza w przedszkolach w Pszczynie
W ciągu godziny urządzenie powinno oczyścić pomieszczenie o objętości 30 m sześciennych. (fot. mat. pras.)

Dzieci z Pszczyny będą mieć w swoich przedszkolach oczyszczacze powietrza, które oprócz usuwania z powietrza zanieczyszczeń, mają je jonizować i sprawdzać jego wilgotność. To kolejne przedsięwzięcie gminy Pszczyna (Śląskie) nakierowane na ochronę przed smogiem.
Pierwszych pięć urządzeń trafiło do oddziałów przedszkolnych działających na terenie Szkoły Podstawowej nr 1.Docelowo oczyszczacze mają się znaleźć we wszystkich pszczyńskich przedszkolach.

"One są przenośne, bezpieczne, bardzo ciche. Parametry pracy dotyczą nie tylko oczyszczania powietrza, ale również jonizowania i sprawdzenia wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywają dzieci" - podkreślił burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

W ciągu godziny urządzenie powinno oczyścić pomieszczenie o objętości 30 m sześciennych.

W ostatnich dniach do wszystkich placówek przedszkolnych, szkół podstawowych na terenie gminy Pszczyna, a także szkół powiatowych trafiły tablice jakości powietrza. To efekt wspólnej akcji pod hasłem "Nie dokarmiaj smoga!"

W zależności od aktualnego pomiaru stężenia pyłów w powietrzu, na tablicy umieszczonej w widocznym miejscu zawieszana jest odpowiednia informacja.Burmistrz polecił dyrektorom, żeby nie organizować zajęć na zewnątrz, kiedy stężenie pyłów jest na poziomie alarmu smogowego.

Na terenie gminy Pszczyna osiemnaście czujników monitoruje stan jakości powietrza. System czujników zamontowano na wszystkich szkołach podstawowych w sołectwach. Sześć z nich odczytuje wyniki pomiarów powietrza na terenie miasta. Wyniki można oglądać na stronie internetowej naszepowietrze.pl bądź korzystając z aplikacji Syngeos na telefon komórkowy.

Pszczyna to kolejna gmina w borykającym się ze smogiem woj. śląskim - po Sosnowcu - której władze zdecydowały o zakupie oczyszczaczy powietrza służących najmłodszym mieszkańcom. Władze Sosnowca kupiły 13 oczyszczaczy dla oddziałów Żłobka Miejskiego i klubików dziecięcych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.