PARTNER PORTALU
  • BGK

Odnalwialne Źródła Energii pod lupą NIK

  • PAP/AT    21 marca 2018 - 06:23
Odnalwialne Źródła Energii pod lupą NIK
NIK bada OZE (fot.pixabay.com)

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza kontrolę celem sprawdzenia, w jaki sposób Polska wdraża unijne prawo dla ekoelektrowni i czy zdoła wypełnić międzynarodowe zobowiązania w zakresie jej udziału w miksie.
Najwyższa Izba Kontroli bada, czy w ostatnich latach w sposób wystarczający rozwijano u nas odnawialne źródła energii - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", celem jest sprawdzenie, w jaki sposób wdrażamy unijne prawo dla ekoelektrowni i czy zdołamy wypełnić międzynarodowe zobowiązania w zakresie jej udziału w miksie.

Czytaj też: Zamieszanie z podatkiem VAT od dotacji na OZE

"To nie jest standardowa kontrola. Kierunek badaniu nadały alarmujące dane GUS o spadającej produkcji zielonej energii" - twierdzi rozmówca gazety znający temat. "Wnioski mogą być miażdżące dla resortu energii i spółek pod jego kontrolą" - dodaje.

Wspomniane dane dotyczące udziału OZE w finalnym, zużyciu dotyczyły 2016 r. GUS wskazał pierwszy w historii spadek produkcji prądu (do 11,3 proc.), co oznaczało cofnięcie się do poziomu sprzed 2013 roku - czytamy artykule.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.