PARTNER PORTALU
  • BGK

Odpady komunalne, segregacja: NFOŚiGW organizuje szkolenia

  • KDS    24 października 2017 - 12:34
Odpady komunalne, segregacja: NFOŚiGW organizuje szkolenia
Zapisy na szkolenia trwają do 13 listopada (fot. pixabay.com)

Do 13 listopada można zapisywać się na bezpłatne szkolenia, organizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym tematem spotkań będzie gospodarka odpadami komunalnymi.
Szkolenie odbędzie się w związku z ogłoszonym przez Fundusz naborem w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, II oś priorytetowa: Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.

W ramach naboru 100 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje dotyczące wyłącznie budowy punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, zaś 200 mln zł na inne elementy infrastruktury systemu gospodarki odpadami. Czas na przygotowanie i wysłanie dokumentów upływa 29 grudnia 2017. Nabór rozpocznie się 31 października 2017. 

Szkolenie zorganizowane zostanie 17 listopada w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Warszawa, ul. Konstruktorska 3A). W trakcie spotkań przedstawiciele NFOŚiGW poruszą następujące wątki: regulamin konkursu, kryteria, system oceny i procedura wyboru projektów dla unijnego działania 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi, a także instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie, pomoc publiczna oraz analiza kosztów i korzyści w perspektywie finansowej 2014-2020. 

Uczestnicy będą mogli skorzystać również z konsultacji indywidualnych. 

Warto przypomnieć, że NFOŚiGW na początku października opublikował kolejne unijne nabory w ramach I osi priorytetowej Zmniejszenie emisyjności gospodarki. Budżet na te działania Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 łącznie wyniesie 630 mln zł. Składanie wniosków rozpocznie się 30 października i potrwa do 29 grudnia 2017. Wśród beneficjentów są jednostki samorządu terytorialnego oraz działające w ich imieniu jednostki organizacyjne, a także podmioty świadczące usługi publiczne i spółdzielnie mieszkaniowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.