PARTNER PORTALU
  • BGK

Odpady problemowe - to nie problem

  • krakow.pl    7 kwietnia 2011 - 15:57

W sobotę, 9 kwietnia w Karkowie odbędzie się zbiórka odpadów problemowych. Akcję, która odbywa się pod hasłem „Naturalnie, że EKO-Kraków!" organizuje tam Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.
W trakcie trwania zbiórki odpadów mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie oddać różne odpady problemowe, np. stare monitory i telewizory, meble, opony, opakowania po farbach i lakierach, baterie, czy termometry rtęciowe. Gdzie?  Na parkingu przy alei Focha (na wysokości klubu Zwierzyniecki KS) między godz. 11.00 a 18.00

Ustawiony zostanie też specjalny namiot - Bazar Ekocentrum - gdzie każdy będzie mógł zostawić lub zabrać przedmioty nadające się do powtórnego użytku. W ten sposób sprawne przedmioty unikną czekającego ich recyklingu.

Podczas imprezy będzie można obejrzeć wystawę, w ramach której będzie można np. prześledzić drogę plastikowej butelki PET, która ostatecznie zamienia się w kamizelkę polarową, zobaczyć za pomocą trójwymiarowych eksponatów, jakie odpady segregujemy czy obejrzeć spoty zachęcające do segregacji.

Organizatorzy przewidzieli też atrakcje dla najmłodszych. A popołudniu i wieczorem  na scenie wystąpią zespoły taneczne i muzyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ekokan, 2011-04-08 09:11:10

    Tylko brac przyklad z KRAKOWA - zawsze najlepsze pomysly.... !!!!