PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogrodnicza nowinka na opolskich skwerach

  • GK/opole.pl    20 czerwca 2012 - 09:54
Ogrodnicza nowinka na opolskich skwerach

Opole jest pierwszym w Polsce miastem, które zaczęło stosować na zielonych skwerach HydroBoxy. Miasto zakupiło już kilka partii tego nowego produktu i sukcesywnie wykorzystuje je do nasadzeń.
HydroBoxy to produkty, które wspomagają rozwój roślin poprzez niwelowanie stresu wodnego, zwiększenie rozwoju systemu korzeniowego i przyspieszenie rozrostu części nadziemnej.

Ta innowacyjna technologia skupia w specjalnych konstrukcjach superabsorbenty o silnych zdolnościach pochłaniania wody. Ten rodzimy patent pozwala na zmniejszenie zużycia wody i nawozów, dzięki czemu w dobie panującego w Polsce deficytu wodnego możemy oszczędnie gospodarować wodą.

Miasto zakupiło już kilka partii tego nowego produktu i sukcesywnie wykorzystuje je do nasadzeń roślin, a zwłaszcza roślin sezonowych. Pierwsze partie HydroBoxów trafiły do wybranych mis oraz donic z kwiatami sezonowymi zawieszanymi na latarniach w centrum miasta.

W ciągu całego sezonu wegetacyjnego będzie można obserwować, jak zachowują się rośliny, pod którymi znajdują się HydroBoxy. Badania naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na licencji którego są one produkowane, potwierdzają przechwytywanie do 90 proc. wody dostarczanej roślinom.

Dzięki tej nowości, jaka pojawiła się na rynku ogrodniczym, będzie można cieszyć się obficie kwitnącymi roślinami przez cały sezon.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • JOTKA, 2012-06-20 17:29:30

    Super. Mam dużo kwiatow i ciagłe problemy z ....urlopem itd. Pół żartem, przydalby się jakas hydro-KASA