PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogrody na dachach i zielone ściany w planach gospodarki niskoemisyjnej

  • aw    30 stycznia 2015 - 11:23

Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” zaprasza przedstawicieli JST na bezpłatne seminaria pt. „Instalacje zielonych dachów i żyjących ścian jako innowacyjne działania uwzględniane w lokalnych planach gospodarki niskoemisyjnej”.
Każde z seminariów adresowanych do przedstawicieli samorządów lokalnych dotyczyć będzie ekologicznych i techniczno-wykonawczych aspektów związanych z realizacją ogrodów na dachach i zielonych ścian w Polsce oraz możliwości włączenia tego typu inwestycji do planowania energetycznego na szczeblu lokalnym.

Celem spotkań, jak przekonują organizatorzy, jest przekazanie miastom i gminom doświadczeń w tej dziedzinie oraz zwiększenie ich kompetencji w zakresie opracowywania planów gospodarki niskoemisyjnej z uwzględnieniem tej skutecznej metody kompensacji przestrzeni zielonej zajętej przez budynki.

Seminaria odbędą się:

- 12 lutego 2015 r. Białymstoku o godz. 9.00 (w Centrum Astoria przy ul. Sienkiewicza 4);

- 13 lutego 2015 r. w Lublinie o godz. 9.00 (w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4);

- 23 lutego 2015 r. w Częstochowie o godz. 9.30 (w Sali Sesyjnej w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13)

- 26 lutego 2015 r. w Słupsku o godz. 9.00 (w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6).

Udział w seminariach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejsze rejestrowanie się na wybrane seminarium. Kartę zgłoszenia i program mozna znaleźć na stronach www.pnec.org.pl oraz http://www.ogrodnadglowa.pl/.

Seminaria są cześcią projektu „Ogród nad głową 2” współfinansowanego w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.