PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogrody zredukują zanieczyszczenia miast i poprawią jakość powietrza

  • PAP    26 marca 2015 - 06:45
Ogrody zredukują zanieczyszczenia miast i poprawią jakość powietrza
Na każdego mieszkańca miasta powinno przypadać 50 mkw. zielonych terenów (fot.flickr.com/Susanne Nilsson)

W polskich miastach za mało jest zieleni, a coraz więcej zanieczyszczeń. Mogą to zmienić ogrody społeczne.
Fundacja Green Cross Poland wraz z partnerami rozpoczyna program "Nasz ogród społeczny", którego celem jest zwiększenie terenów zielonych w polskich miastach i co za tym idzie zredukowanie zanieczyszczeń, poprawa jakości powietrza oraz odbudowa więzi sąsiedzkich - informuje "Puls Biznesu".

Dzięki tej kampanii chcemy pokazać, że też na silnie zurbanizowanych terenach możemy być blisko natury i siebie - mówi Dominika Kulczyk, założycielka Green Cross Poland.

Program to odpowiedź na niepokojące dane - wg normy WHO na każdego mieszkańca miasta powinno przypadać 50 mkw. zielonych terenów, a u nas najbardziej "zielona" Bydgoszcz ma ich 36 mkw., Szczecin - tylko 9,2 mkw. A jeszcze bardziej zatrważające są dane o zanieczyszczeniu naszych miast.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2015-03-29 23:36:19

    Na osiedlach z zieleńców Parkingi się buduje I je jakaś bezmyślna Hałastra wydeptuje. Administracje się godzą Na żądania hołoty, Bo po co jakiś kacyk Ma mieć z nią kłopoty? I tutaj mam pytanie Do " Sejmowej Sali ": Czy Wyście czasami Czegoś nie przespali ? ...  rozwiń