PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnie mogilniki w województwie łódzkim

  • GK    7 kwietnia 2011 - 11:05
Ostatnie mogilniki w województwie łódzkim

Urząd Marszałkowskim w Łodzi rozpoczął drugi etap likwidowania mogilników. W ciągu następnych kilkunastu tygodni zostanie usuniętych kolejnych 7 z nich.
Prace polegać będą na wydobyciu i unieszkodliwieniu przeterminowanych środków ochrony roślin, zanieczyszczonej pestycydami ziemi i gruzu oraz rekultywacji terenu w miejscowościach: Dobków (powiat łaski), Pawłówek (powiat pabianicki), Kazimierzew i Księża Wólka (powiat poddębicki), Jadwinówka i Ładzice (powiat radomszczański), Modlna (powiat zgierski).

Szkodliwe substancje, czyli przeterminowane środki ochrony roślin po wydobyciu zostaną unieszkodliwione w spalarni odpadów niebezpiecznych.

Zajmie się tym, wyłoniona w przetargu firma SEGI-AT Sp. z o.o. z Warszawy. Koszt akcji szacowany jest na ponad 2 miliony złotych.

Środki finansowe zostały pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Pierwszy etap zakończył się w listopadzie zeszłego roku. Zlikwidowano wówczas 7 mogilników znajdujących się w miejscowościach: Sierzchów I, Sierzchów II (powiat skierniewicki), Bogumiłów (powiat sieradzki), Chorzyna (powiat wieluński), Czerniewice (powiat tomaszowski), Sulmierzyce (powiat pajęczański), Przerąb/Wola Przerębska (powiat radomszczański).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.