PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wielkopolski. Ruszyła II edycja kampanii antysmogowej

  • PAP/KDS    29 października 2017 - 19:31
Ostrów Wielkopolski. Ruszyła II edycja kampanii antysmogowej
W Ostrowie rozpoczęła się druga edycja kampanii edukacyjnej (fot. UM Ostrów)

Bilbordy, banery, plakaty oraz ulotki, które trafiają do mieszkańców i specjalne kartki pocztowe. M.in. to elementy składające się na akcję „Ostrów smogowi mówi NIE”. Miasto właśnie rozpoczęło II edycję miejskiej kampanii edukacyjnej.
Ostrowską kampanię wsparła bezzwrotna dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 30 tysięcy złotych.

- Pozyskaliśmy pieniądze z zewnątrz i ruszyliśmy z kampanią przed kolejnym sezonem grzewczym. Chcemy przekonać naszych mieszkańców, że jedynie wspólnym działaniem i edukacją możemy poprawić stan powietrza w naszym mieście. Musimy dostrzegać wokół siebie nieodpowiedzialne zachowania i reagować na nie. To jedno z zadań akcji. Kolejnym jest edukacja naszych młodych mieszkańców, by zachowań ekologicznych uczyć już od najmłodszych lat - mówi prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

W ramach kampanii miasto zorganizowało konkurs plastyczny, którego miał uświadomić, kształtować oraz propagować zachowania proekologicznych. Na konkurs, skierowany do uczniów szkół podstawowych, nadesłano 260 prac plastycznych.

- Przy tworzeniu prac najmłodsi ostrowianie zaznajamiają się z problematyką. Zaczynają zdawać sobie sprawę, że wszyscy musimy się włączyć w walkę o czyste powietrze w naszym mieście. Już teraz rozmawiają na ten temat z rodzicami, a chodzi również o to, by o jakości powietrza mówić i zmieniać dotychczasowe przyzwyczajenia. Częściej wybrać komunikację miejską, postawić na ekologiczne źródła ciepła lub lepszej jakości opał - podkreśliła Beata Klimek.

Przy okazji akcji powstały również kartki pocztowe. Znalazła się na niej jedna z wyróżnionych w konkursie plastycznym prac z hasłem - "Chcemy oddychać w Ostrowie".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.