PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wielkopolski z nagrodą „Czarodziejskie Drzewo 2017". Drugi rok z rzędu posadził najwięcej drzew

  • PAP/KDS    13 sierpnia 2017 - 08:14
Ostrów Wielkopolski z nagrodą „Czarodziejskie Drzewo 2017". Drugi rok z rzędu posadził najwięcej drzew
- Ochrona środowiska nie jest już kaprysem, czy wyborem. Jest koniecznością - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego (fot. UM Ostrów Wlkp.)

- Ochrona środowiska nie jest już kaprysem, czy wyborem. Jest koniecznością - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Miasto drugi rok z rzędu, został laureatem nagrody „Czarodziejskie Drzewo”, którą przyznaje Klub Gaja.
• - Równanie jest proste, więcej drzew w mieście to czystsze powietrze - podkreśla prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

• Miasto po raz drugi włączyło się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew. I drugi rok z rzędu zajęło w tej rywalizacji pierwsze miejsce. 

• Klub Gaja wręcza "Czarodziejskie Drzewa" od 2003 roku. -  W sumie, od początku programu, dzięki zaangażowaniu blisko 630 tysięcy osób posadziliśmy ponad 800 tysięcy drzew - podkreślają przedstawiciele Klubu. 

W 2017 roku około 3 tys. sadzonek drzew zostało zasadzonych i rozdanych mieszkańcom Ostrowa. Swoje drzewko zasadziło też każde z miejskich przedszkoli. Akcja odbyła się w Parku 600 - lecia przy Alei Solidarności.

- Ostrów Wielkopolski przyłączył się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew po raz drugi. Rozdaliśmy za darmo sadzonki drzew z gatunku: świerk, dąb, buk, klon, lipa, jarząb, brzoza, sosna i daglezja. W ubiegłym roku zostaliśmy nagrodzeni jako jedyny samorząd w Polsce. Cieszę się, że w tym roku naszym śladem podążył kolejny - z Ostrowca Świętokrzyskiego - powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek. - Więcej drzew w mieście to czystsze powietrze - to proste równanie- podsumowała.

Jak tłumaczy, w ten sposób miasto walczy o środowisko.Cieszy ją, że te działania  są dostrzegalne w skali całego kraju. - Ochrona środowiska nie jest już kaprysem, czy wyborem. Jest koniecznością. Również ze względu na pokolenie naszych dzieci i wnuków - powiedziała prezydent Klimek.

Wśród dziesiątki laureatów "Czarodziejskiego Drzewa 2017" znaleźli się Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki Koło "Podlasie" w Siedlcach (woj. mazowieckie) za posadzenie 4,2 tys. drzew na terenie Siedlec i okolic wspólnie z mieszkańcami, młodzieżą szkolną i leśnikami.

Czytaj więcej: Kalisz: Przy schronisku powstanie szpital dla zwierząt

Publiczna Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Wąsoszu (woj. dolnośląskie) została wyróżniona za posadzenie 2,6 tys. sosen we współpracy z Nadleśnictwem Góra Śląska oraz różnorodne działania wokół drzew.

Gminę Ostrowiec Świętokrzyski (woj. świętokrzyskie) wyróżniono za współpracę w ramach Święta Drzewa oraz happening "Ostrowiec Świętokrzyski - Miasto z Klimatem", konkurs "Zielone podwórka" i akcję "420 drzew na 420 - lecie Miasta".

Zespół Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) zorganizował piknik ekologiczny poświęcony zadrzewieniom śródpolnym oraz zaprosił uczniów innych szkół do przygotowania potraw z dzikich roślin jadalnych na wspólną biesiadę.

Nadleśnictwo Zawadzkie (woj. opolskie) otrzymało wyróżnienie za współpracę w ramach Święta Drzewa oraz posadzenie wraz z młodzieżą szkolną sadzonek dzikich jabłoni i derenia jadalnego.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.