PARTNER PORTALU
 • BGK

Pachnące lasem plakaty we Wrocławiu

 • GK    21 marca 2012 - 11:57

Ograniczaj, segreguj, powtórnie używaj. To hasła z billboardów informujących o nowej kampanii Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.
Plakaty pojawiły się m.in. w stolicy Dolnego Śląska, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy. Na wrocławskich przystankach do zobaczenia i powąchania są także Citylighty. Plakaty pachną lasem.

O potrzebie nowego stylu życia i oszczędnego używania zasobów środowiska przypomina także motyw Ziemi-zegara ze wskazówkami ustawionymi na „za pięć dwunasta”. Hasło kampanii o budżecie około 1,4 miliona złotych to: „Świat się zmienia – śmiecenie odpada”. Do końca tego roku zaplanowano m.in.: festiwale recyklingu, Flash mob, wystawy rzeźb z odpadów, internetową mapę nielegalnych wysypisk, serial telewizyjny i seminaria.

Akcja poinformuje Dolnoślązaków o codziennych, praktycznych konsekwencjach nowego „prawa odpadowego”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • LALA, 2012-03-26 09:57:17

  tego typu przedsiewziecia sa bardzo wskazane!
 • Konturtsu, 2012-03-26 08:51:06

  Zapach lasu? Jestem za! Mamy wiele zaległości do nadrobienia!!!
 • Przekręt śmieciowy, 2012-03-25 21:06:45

  W świetle znowelizowanej ustawy oucipwg – gmina czy tez „śmieciowy” związek komunalny może wybrać w drodze przetargu partnerstwo publiczno prywatne lub koncesariusza aby wybudował zakład dla odpadów. Mina czy związek może samodzielnie realizować regionalny zakład ...- ale wcześniej musi ogłosić przetarg mniej więcej takiej treści "poszukuje się chętnych do kręcenia lodów w odpadach na naszym terytorium - róbta co chceta a my wam zapewnimy sprawne zbieranie opłat a więc mnożenie waszych zysków bez oporu… (przecież przedsiębiorcy nie podlegają weryfikacji kartką wyborczą - więc co powstrzyma wzrost opłat...) Będziemy idealnymi poborcami opłat – nawet jak ich nie wyegzekwujemy od zobowiązanych – to zapłacimy ze swoich funduszy… ----- Warto więc publicznie wyartykułować na czym polega przekręt nowej ustawy – bo dopiero wtedy gdy "kręcący śmieciowe lody" nie wyrażą zainteresowania - to gminom czy związkom ustawa z "bólem" zezwala na bezpośrednie wykonywania municypalnego zadania własnego jakim jest gospodarka odpadami... Mówienie o tym, że ustawa jest implementacją unijnych zasad systemowych i daje takie same narzędzia i mechanizmy jakie mają gminy zachodnioeuropejskie to – kolejne kłamstwo odpadowe jak w 2005 roku kiedy twierdzono, że gminy mają już „władztwo nad odpadami”…  rozwiń