PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza mapa punktów odbioru elektrośmieci

  • ZWI    17 kwietnia 2013 - 10:54
Pierwsza mapa punktów odbioru elektrośmieci

Centrum UNEP/GRID-Warszawa zaprasza gminy z całej Polski do współtworzenia internetowej mapy gminnych punktów odbioru elektrośmieci. Już teraz można dokonać bezpłatnej rejestracji punktów na stronie: www.NaTropieElektrosmieci.pl/mapa.
Gminy zainteresowane bezpłatnym zgłoszeniem swoich punktów odbioru elektroodpadów, zapraszamy do kontaktu na adres: mapa@natropieelektrosmieci.pl. Każdej zainteresowanej gminie zostanie założone indywidualnie konto użytkownika aplikacji mapowej umożliwiające dodanie punktów.

Prosty system rejestracji pozwoli w łatwy i szybki sposób wprowadzić informację na temat prowadzonych punktów.

Aplikacja mapowa dostępna jest na stronie: www.NaTropieElektrosmieci.pl/mapa. Nadrzędzie umożliwia internaucie wyszukiwanie punktów według interesujących go parametrów (lokalizacja, rodzaj oddawanych sprzętów) i tym samym dostosowanie wyników wyszukiwania do jego indywidualnych potrzeb. Za legalność i rzetelność zgromadzonych w bazie punktów odpowiadają organizujące je jednostki samorządu terytorialnego.

Projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kierowany jest do całego społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej (więcej: www.NaTropieElektrosmieci.pl/konkurs/) i samorządów lokalnych (więcej: www.NaTropieElektrosmieci.pl/gminy).

Głównym celem kampanii jest przekazywanie wiedzy dotyczącej elektrośmieci i prawidłowego postępowania z tą szczególną grupą odpadów, kształtowanie potrzebnych w tym zakresie nawyków oraz promocja dobrych praktyk.

Zapraszamy na sesję „Gospodarka odpadami" (15 maja 2013 r., godz. 9.30-11.30) w trakcie najbliższego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Więcej na ten temat tutaj http://www.eecpoland.eu/ Redakcja Portalu Samorządowego konsultowała i sprawuje patronat nad samorządowymi dyskusjami podczas EEC 2013.

 

 

 

  

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.