PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze posiedzenie Mazowieckiej Rady Przyrody

  • GK/mazovia.pl    14 czerwca 2011 - 10:46
Pierwsze posiedzenie Mazowieckiej Rady Przyrody

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie Mazowieckiej Rady Przyrody.
To zespół, który ma wskazywać kierunki działań na rzecz ochrony przyrody w województwie mazowieckim. Składa się z przedstawicieli samorządu województwa, administracji rządowej, środowisk naukowych oraz organizacji pozarządowych.

Organ ma również wspomagać proces tworzenia kompleksowego systemu obszarów chronionych w powiązaniu z założeniami planów zagospodarowania przestrzennego.

Podczas posiedzenia omówiono najważniejsze problemy natury prawnej związane z zarządzaniem parkami krajobrazowymi i obszarami chronionego krajobrazu w województwie mazowieckim.

W związku z projektem aktualizacji Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego, omówiono również propozycje nowych form ochrony przyrody w regionie oraz koncepcję opracowania inwentaryzacji przyrodniczej, dokonywanej przez specjalistyczny zespół przyrodników.

Na przykładzie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych zaprezentowano także aspekty działalności tego typu jednostek oraz wyzwania związane z administrowaniem parkami krajobrazowymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.