PARTNER PORTALU
 • BGK

Piotr Woźny będzie koordynował działania ws. "Czystego powietrza”

 • PAP/AH    16 marca 2018 - 13:23
Piotr Woźny będzie koordynował działania ws. "Czystego powietrza”
Przede wszystkim trzeba też zadbać o to, żeby sprowadzić do jednego mianownika wydawanie pieniędzy publicznych przeznaczonych na poprawę jakości powietrza w Polsce - mówi Piotr Woźny. (fot. mat. pras.)

Funkcja pełnomocnika przy premierze ułatwi koordynację prac przy programie "Czyste powietrze” – powiedział w piątek Piotr Woźny.
Premier Mateusz Morawiecki powołał w piątek Woźnego na pełnomocnika ds. tego programu. Pytany o pierwsze działania w tej roli Woźny powiedział, że będzie to "przede wszystkim remanent stanu wykonywania programu "Czyste powietrze".

- Trzeba doprowadzić do tego, żeby wszystkie agendy rządu, wszystkie ministerstwa pracowały w jednym rytmie - po to, żeby ten program był realizowany. I takie jest moje zadanie - żeby nadzorować, koordynować pracę wszystkich resortów - powiedział Woźny.

Jak stwierdził, w pierwszym rzędzie będzie chciał zweryfikować stan wykonywania programu, "żeby sobie powiedzieć, co zostało zrobione, gdzie i co musimy przyśpieszyć".

- Przede wszystkim (trzeba) też zadbać o to, żeby sprowadzić do jednego mianownika wydawanie pieniędzy publicznych przeznaczonych na poprawę jakości powietrza w Polsce, bo to wydaje się być największą bolączką - dodał.

Dotychczas Woźny pełnił funkcję wiceministra przedsiębiorczości i technologii, gdzie odpowiadał za problem walki ze smogiem w Polsce. W poniedziałek znalazł się w grupie 17 odwołanych przez premiera wiceministrów.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podała w piątek, że powierzenie funkcji pełnomocnika Piotrowi Woźnemu "ma na celu jeszcze bardziej efektywną realizację jednej z najważniejszych deklaracji z grudniowego expose premiera Morawieckiego dotyczącej naprawy jakości powietrza, którym oddychają Polacy".

Jak dodano, będzie to służyć również działaniom naprawczym, które Polska musi podjąć, aby uniknąć płacenia kar po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 22 lutego 2018 r., który stwierdził, że Polska w latach 2007-2015 nie ustanowiła skutecznego systemu ochrony swoich obywateli przed zanieczyszczonym powietrzem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (9)

 • tragedia !, 2018-04-05 08:29:50

  Mówi się, że z powodu smogu w Polsce umiera 40 tysięcy osób.
 • są winni ?, 2018-03-27 09:01:49

  Czy ktoś powinien ponieść odpowiedzialność za zniszczenie regionalnego, pozamiejskiego, autobusowego transportu zbiorowego ? - co za skutkowało m. innymi kiepskim powietrzem, a w rezultacie chorobami i przedwczesną śmiercią tysięcy Polaków ?
 • taki los, 2018-03-18 12:25:03

  Panie Ministrze, czy państwo zostawiło regionalny autobusowy transport zbiorowy na pastwę losu, na zasadzie róbta co chceta, nawet zes . . . . . e się, nas to g. obchodzi ? Dlaczego państwo inwestuje ogromne miliardy w kolej i zakłada inwestowanie następnych miliardów w Centralny Port Lotniczy, a n...ie potrafi znależć jakichkolwiek pieniędzy na autobusowy transport regionalny, chociażby na pomoc operatorom na umowę, w zakupie nowoczesnych autobusów . Byłoby czystsze powietrze, bo operatorom nie opłacałoby się kupować starych busów z zagranicy.  rozwiń