PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotr Woźny pełnomocnikiem rządu ds. programu "Czyste Powietrze"

  • PAP/AH    16 marca 2018 - 11:57
Piotr Woźny pełnomocnikiem rządu ds. programu "Czyste Powietrze"
(Fot. MPiT)

Piotr Woźny został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw programu "Czyste Powietrze”.
"Zgodnie z zapowiedziami z poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powierzył w dniu dzisiejszym Piotrowi Woźnemu funkcję Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw programu Czyste Powietrze. Działanie to ma na celu jeszcze bardziej efektywną realizację jednej z najważniejszych deklaracji z grudniowego expose premiera Morawieckiego dotyczącej naprawy jakości powietrza, którym oddychają Polacy" - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Jak dodano, będzie to służyć również działaniom naprawczym, które Polska musi podjąć, aby uniknąć płacenia kar po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 22 lutego 2018 r., który stwierdził, że Polska w latach 2007-2015 nie ustanowiła skutecznego systemu ochrony swoich obywateli przed zanieczyszczonym powietrzem.

"Rząd Zjednoczonej Prawicy konsekwentnie realizuje działania na rzecz poprawy powietrza, którym oddychają Polacy, nadrabiając w ten sposób wieloletnie zaległości wskazywane już od 2000 r. w kolejnych raportach Najwyższej Izby Kontroli" - podkreśliła Kancelaria.

Piotr Woźny do rządu trafił 17 stycznia 2018 r., gdy został powołany na stanowisko wiceministra przedsiębiorczości i technologii, odpowiedzialnego za tematykę związaną z działaniami na rzecz czystego powietrza.

PortalSamorzadowy.pl rozmawiał niedawno z wiceministrem na temat kryteriów, które zastosowano przy kwalifikacji miast do udziału w programie #PolskaBezSmogu oraz wsparciu dużych miast w walce z zanieczyszczeniem powietrza. 

Czytaj więcej: Piotr Woźny o programie #PolskaBezSmogu: w małych miastach więcej ubóstwa energetycznego

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.