PARTNER PORTALU
  • BGK

Pod Darłowem powstanie wielka farma wiatrowa

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    13 stycznia 2011 - 07:35
Pod Darłowem powstanie wielka farma wiatrowa

Niedaleko Koszalina powstanie jeden z największych kompleksów farm wiatrowych w Europie. Jego łączna moc wyniesie 250 megawatów.
Planowany zespół farm wiatrowych w okolicach Darłowa może dostarczyć 25 proc. mocy, które obecnie są zainstalowane w energetyce wiatrowej w Polsce. Produkcja energii z elektrowni ruszy już w tym roku, po uruchomieniu trzech parków o łącznej mocy 80 MW. W najbliższych miesiącach planowane jest także domknięcie finansowania kolejnych czterech farm. Ich realizacja również planowana jest na 2011 r. – pisze „Rzeczpospolita”

Nad budową całego Darłowskiego Centrum Energetycznego, przy współudziale amerykańskiego inwestora Invenergy, pracuje firma Enerco. W ostatnich dniach spółka podpisała z konsorcjum banków, którego liderem jest BRE Bank, umowy na kredytowanie pierwszego etapu inwestycji na kwotę 450 mln zł.

140 mln zł wyłożą wspólnicy Enerco (osoby fizyczne i amerykański potentat).

Uruchomienie projektu Enerco sprawi, że produkcja energii odnawialnej w Polsce wzrośnie o 11 proc. w porównaniu ze stanem z 2009 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Wojtek, 2011-01-31 13:39:39

    Uwaga rolnicy ,służę wzorem umowy z deweloperem która zabezpiecza interesy rolników a nie dewelopera. Bo to co podtyka nam do podpisania deweloper jest zbiorem obowiązków rolnika a nie zabezpiecza w dostateczny sposób rolnika. Mój adres e-mail ariel1953@interia.pl
  • Wojtek, 2011-01-19 21:58:20

    Witam na forum. Firma ENERCO-jedyna firma w Polsce gdzie jej przedstawiciele mówią prawdę o szkodliwych wiatrakach.Poniżej próbka. Podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem ww. firmy, bardzo niestosownym i niegrzecznym było stwierdzenie, cyt.” jeśli się Panu nie będzie podobało ...i wiatrak będzie przeszkadzał to może się Pan stąd wyprowadzić” . Kolejny cytat to: „radzimy mieszkańcom, aby nie wpatrywać się w migające łopaty wiatraka”. (Zauważmy jednak, że cień rzucany przez wiatrak może sięgać nawet kilkuset metrów!) Jednocześnie możemy rozumieć, że jeśli będzie nam zbyt głośno to możemy sobie zatkać uszy. Tak pokrótce wygląda rozmowa z ww. inwestorem kiedy nie może odpowiedzieć na niewygodne mu pytanie. Służę dalszymi informacjami na temat szkodliwości wiatraków. Mój adres e-mail ariel1953@interia.pl Wojtek  rozwiń