PARTNER PORTALU
  • BGK

Podgrzeją wodę solarami

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    4 stycznia 2011 - 20:11
Podgrzeją wodę solarami

Powiat krakowski otrzymał dofinansowanie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę instalacji ciepłej wody użytkowej, w oparciu o zastosowanie systemu solarnego w budynkach użyteczności publicznej.
Wartość projektu to blisko 3,5 mln zł, z czego dofinansowanie z MRPO wyniesie prawie 3 mln zł.

Projekt będzie realizowany na terenie siedmiu jednostek prowadzonych przez Powiat Krakowski: Dom Dziecka w Sieborowicach, Zespół Placówek Opiekuńczo-wychowawczych w Miękini, Dom Pomocy Społecznej w Karniowicach, Dom Pomocy Społecznej w Więckowicach, Dom Pomocy Społecznej w Batowicach, Dom Pomocy Społecznej w Owczarach oraz Dom Pomocy Społecznej w Czernej.

Dzięki realizacji inwestycji obniżona zostanie ilość gazu i prądu niezbędnego do przygotowania ciepłej wody użytkowej w 7 jednostkach powiatu krakowskiego, co w konsekwencji zredukuje koszty utrzymania tych obiektów. Zmniejszone zostanie również szkodliwe działanie gazów i pyłów pochodzących z procesów spalania paliw kopalnych na stan zdrowia mieszkańców powiatu.

Termin zakończenia realizacji inwestycji planowany jest na listopad 2011 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.