PARTNER PORTALU
  • BGK

Podgrzeją wodę solarami

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    4 stycznia 2011 - 20:11
Podgrzeją wodę solarami

Powiat krakowski otrzymał dofinansowanie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę instalacji ciepłej wody użytkowej, w oparciu o zastosowanie systemu solarnego w budynkach użyteczności publicznej.
Wartość projektu to blisko 3,5 mln zł, z czego dofinansowanie z MRPO wyniesie prawie 3 mln zł.

Projekt będzie realizowany na terenie siedmiu jednostek prowadzonych przez Powiat Krakowski: Dom Dziecka w Sieborowicach, Zespół Placówek Opiekuńczo-wychowawczych w Miękini, Dom Pomocy Społecznej w Karniowicach, Dom Pomocy Społecznej w Więckowicach, Dom Pomocy Społecznej w Batowicach, Dom Pomocy Społecznej w Owczarach oraz Dom Pomocy Społecznej w Czernej.

Dzięki realizacji inwestycji obniżona zostanie ilość gazu i prądu niezbędnego do przygotowania ciepłej wody użytkowej w 7 jednostkach powiatu krakowskiego, co w konsekwencji zredukuje koszty utrzymania tych obiektów. Zmniejszone zostanie również szkodliwe działanie gazów i pyłów pochodzących z procesów spalania paliw kopalnych na stan zdrowia mieszkańców powiatu.

Termin zakończenia realizacji inwestycji planowany jest na listopad 2011 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.