PARTNER PORTALU
  • BGK

Podręczniki za odpady w wielkopolskim

  • PAP    15 stycznia 2012 - 11:41
Podręczniki za odpady w wielkopolskim

Około 70 tys. zużytych baterii, ponad 122 tys. plastikowych korków, 1100 tonerów i 21 tys. płyt CD zebrały przedszkolaki z Ostrowa Wielkopolskiego oraz uczniowie w ramach pierwszego w kraju programu "Podręczniki za odpady".
- Głównym celem tego pilotażowego projektu jest wyposażenie wszystkich uczniów klas pierwszych gimnazjów w elektroniczne podręczniki i nowoczesne pomoce naukowe, czyniąc tym samym naukę w szkole bardziej przyjemną i nowoczesną - poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Sylwia Nowicka. - Założeniem projektu jest jego długoterminowość i dynamiczny rozwój - dodała.

- Oznacza to, że w kolejnych jego fazach następne roczniki uczniów oraz szkoły zostaną wyposażone w nowoczesne narzędzia nauki - powiedział prezydent miasta Jarosław Urbaniak (zabierz głos/oceń prezydenta).

Według Nowickiej akcja skierowana jest także do przedsiębiorstw i osób prywatnych.

- Może się do niej włączyć każdy, wystarczy segregować i wrzucać odpady do specjalnych pojemników, które rozdano - powiedziała Nowicka. Podkreśliła, że projekt łączy ekologię z ekonomią - im więcej odpadów, tym więcej zysku.

Oprócz baterii, tonerów, płyt DVD i kartridży, zbierane są także płyty CD. W projekcie uczestniczy około 9 tysięcy uczniów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.