PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska bez smogu: NFOŚiGW wyda 25 mld zł na termomodernizacje i wymianę pieców

  • aw/PAP    22 marca 2018 - 11:27
Polska bez smogu: NFOŚiGW wyda 25 mld zł na termomodernizacje i wymianę pieców
Wiceszef MŚ odpowiadał w czwartek (22 marca) w Sejmie na pytania posłów PiS nt. działań resortu związanych z poprawą jakości powietrza w Polsce (fot.ilustracyjne: twitter.com/MinSrodowiska)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na walkę ze smogiem do 2023 roku wyda 25 mld zł - poinformował wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.
Wiceszef MŚ odpowiadał w czwartek (22 marca) w Sejmie na pytania posłów PiS nt. działań resortu związanych z poprawą jakości powietrza w Polsce.

Mazurek poinformował, że NFOŚiGW do 2023 roku wyda na walkę ze smogiem 25 mld zł. Wyjaśnił, że pieniądze będą przeznaczane m.in. na termomodernizację budynków, na wymianę kotłów grzewczych czy na rozbudowę/modernizację sieci ciepłowniczej.

Czytaj też: Miasto i spółki energetyczne razem inwestują w sieć ciepłowniczą. Kto na tym zyska?

Ministerstwo niedawno informowało, że Fundusz podjął prace mające na celu przygotowanie kompleksowego programu pt. "Krajowy Pakiet Czyste Powietrze". Budżet programu wynosić ma ok. 25 mld zł, z czego 18 mld zł pochodzić ma ze środków własnych NFOŚiGW. 

Przypomnijmy, termomodernizacja i wymiana kotłów czy rozbudowa sieci ciepłowniczej są elementami rządowego programu "Polska bez smogu". Po apelu dużych miast, których w programie zabrakło, Piotr Woźny - pełnomocnik rządu ds. walki ze smogiem, powiedział, że rząd wprawdzie walkę ze smogiem rozpocznie w 22 miastach, ale potem przyjdzie kolej na większe miasta, powyżej 100 tys. W dużych miastach bowiem walka o czyste powietrze będzie bardziej skomplikowana i kosztowna. Spotkanie z 10 dużymi miastami z listy WHO ma się odbyć w kwietniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Jasiu, 2018-03-22 18:53:17

    Baju, baju obiecanki cacanki. Trudno uwierzyć w zapowiedzi wsparcia zwykłych obywateli. Pieniądze pójdą dla urzędów , instytucji panstwowych i miast gdzie rządzi PIS. Po zmianie rządu program będzie zawieszony i będzie nowy inny program.
  • Helmut, 2018-03-22 18:37:55

    NFOŚiGW to smok co pożera swój ogon i nie wyda zapowiedzianych sum,tylko roztrwoni bo tak jest.Były wielkie zapowiedzi programu ochrony powietrza KAWKA zaprzyjaznione firmy konsultingowe werbowały chętnch,byłem w Gliwicach na takim zebraniu,wypełniłem mnóstwo dokumentów,zdeklarowałem swój udział f...inansowy,a program zlikwidowano,firma zarobiła,urzędasy też, palimy dalej byle czym bo nie ma żadnego wsparcia dla obywatela bez układów,te ogłoszenia to giełda łapów  rozwiń