PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska gmina zarządza energią najlepiej w całej UE

  • bad    27 czerwca 2014 - 11:21
Polska gmina zarządza energią najlepiej w całej UE

Została ona zwycięzcą prestiżowego konkursu Unii Europejskiej w kategorii ManagEnergy Award (Zarządzanie Energią) w ramach „Tygodnia Zrównoważonej Energii” corocznej ogólnoeuropejskiej inicjatywy organizowanej przy Komisji Europejskiej.
Laureatem konkursu okazała się gmina Kisielice w województwie warmińsko-mazurskim. Kisielice były jedynym przedstawicielem wśród państw członków UE przyjętych po 30 kwietnia 2004. W swojej kategorii Kisielice w pokonanym polu pozostawiły miasto Sztokholm, Autonomiczny Region Sardynia z Włoch, Andaluzyjską Agencje Energetyczną z Hiszpanii i angielską agencję energetyczną Swern Wye Energy.

Dziewięciu niezależnych ekspertów wybrało po 5 projektów w sześciu kategoriach spośród 342 projektów z wszystkich krajów Unii. ManagEnergy Award to kategoria, w której oceniane były najbardziej skuteczne działania w zakresie oszczędności energii otrzymywanej tradycyjnie i zmniejszenia emisji CO2. Kategoria ta skierowana była do samorządów i agencji energetycznych na poziomie lokalnym i regionalnym.

Czytaj też: W Kisielicach energia bardzo odnawialna

Kisielice otrzymały nagrodę za projekt „Gmina Kisielice - Samowystarczalna Energetycznie Gmina", w którym opisane zostały dotychczasowe osiągnięcia gminy w zakresie odnawialnych źródeł energii. Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród MenagEnergy Award, w której uczestniczył burmistrz Kisielic - Tomasz Koprowiak, była połączona z Konferencją Wysokiego Szczebla ds. Polityki Energetycznej i tym samym po raz pierwszy miała miejsce w budynku Charlemagne. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.