PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorski konkurs "Piękna Wieś 2010"

  • woj-pomorskie    3 października 2010 - 13:21

Marszałek województwa Mieczysław Struk uhonorował laureatów tegorocznej edycji konkursu "Piękna Wieś 2010" oraz "Pomorskiego Konkursu Agroturystycznego".
Konkurs "Piękna Wieś 2010" odbywał się w trzech etapach - gminnym, powiatowym, wojewódzkim i rozstrzygany w trzech kategoriach: zagroda rolnicza, zagroda nierolnicza oraz w kategorii wieś. Do eliminacji wojewódzkich komisje powiatowe zgłosiły 12 zagród rolniczych i 15 zagród nierolniczych oraz 13 wsi.

- Nasz konkurs ma pokazać jak wiele do zaoferowania ma pomorska wieś, która z roku na rok staje się coraz bardziej nowoczesna, zachowując jednocześnie swój unikatowy charakter - mówił marszałek Mieczysław Struk.

Przy ocenie wsi, członkowie komisji uwzględnili ogólny wygląd, ład i porządek, wyposażenie wsi w urządzenia ochrony środowiska, dbałość o zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz kształtowanie krajobrazu przyrodniczego, a także zaangażowanie mieszkańców w prace społeczne na rzecz swojej miejscowości, przedsiębiorczość liderów wiejskich, troskę o wygląd wsi oraz dotychczasowe działania.

"Pomorski Konkurs Agroturystyczny 2010" skierowany był natomiast do gospodarstw agroturystycznych, prowadzących działalność rolniczą, świadczących usługi noclegowo-żywieniowe, gdzie liczba pokoi gościnnych nie przekracza 5. W tym roku do konkursu zgłoszono 10 gospodarstw agroturystycznych z 7 powiatów. Przy ocenie gospodarstw oceniano urządzenie i estetykę siedliska i samych gospodarstw, a także ofertę pobytu wraz z usługami żywieniowymi, w szczególności udział produktów tradycyjnych w jadłospisie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.