PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 2 mln zł dla dolnośląskiej straży pożarnej na zapobieganie skażeniu środowiska

  • PAP/AH    10 kwietnia 2018 - 17:28
Ponad 2 mln zł dla dolnośląskiej straży pożarnej na zapobieganie skażeniu środowiska
Ponad 2 mln zł dla dolnośląskiej straży pożarnej (Fot. mat. pras. )

Ponad 2 mln zł dotacji przekazał Wojewódzki Fundusz Ochronny Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu jednostkom straży pożarnej z Dolnego Śląska na zapobieganie skażeniu środowiska. Pieniądze mogą być przeznaczone na zakup wozów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt.
Jak powiedział we wtorek (10.04) Robert Borkacki, rzecznik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu, dotacja została podzielona na dwie części. Półtora miliona złotych otrzymają jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a milion złotych - Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pieniądze trafią do komend powiatowych i miejskich PSP w Kłodzku, Oławie, Oleśnicy, Złotoryi i Jeleniej Górze. - Nabór zaś wniosków na dofinansowanie dla OSP jeszcze trwa - dodał Borkacki.

Rzecznik podkreślił, że pieniądze z WFOŚiGW mogą zostać przeznaczone za zakup wozów strażackich, które będą wyposażone w specjalistyczny sprzęt do usuwania zagrożeń powodujących skażenie środowiska. To m.in. zestawy do ograniczania rozlewisk olejowych.

WFOŚiGW we Wrocławiu udziela dotacji dla straży pożarnej od 2010 r. Dotychczas fundusz przekazał niemal 18 mln zł. Dzięki tym pieniądzom udało się kupić 142 pojazdy wyposażone w sprzęt używany do niwelowania zagrożeń dla środowiska związanych z rozprzestrzenianiem się niebezpiecznych substancji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.