PARTNER PORTALU
  • BGK

Posadź swoje drzewo

  • AT    12 kwietnia 2012 - 21:00
Posadź swoje drzewo

Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza 16 kwietnia o godz. 12.00 na Plac Zamkowy w Warszawie na inaugurację kampanii „500 milionów drzew”, której partnerem są Lasy Państwowe.
Podczas akcji na kolorowym banerze o wymiarach 4 x 12 metrów zostanie ułożona (w postaci sadzonek drzewek) liczba sadzonych rocznie przez leśników drzew tj. 500 milionów. Do współpracy przy akcji zostały zaproszone dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Wróbelka Elemelka nr 392 w Warszawie.

Ekologiczna trasa odwiedzi także inne miasta tj. 17.04 – Bydgoszcz, 18.04 – Łódź, 19.04 – Wrocław, oraz 20.04 – Katowice.

- Leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Chcemy aby każdy z nas do tej ogromnej liczby dodał swoje drzewa. Celem tej kampanii jest promowanie sadzenia drzew i ich roli w naszym życiu. Podkreślamy to jak sadzenie drzew jest istotne z powodów ekologicznych – mówi Wojciech Owczarz, Fundacja Ekologiczna ARKA.

- Drzewa znacząco wpływają na zmiany klimatu na Ziemi. Pochłaniając ogromne ilości CO2, łagodząc efekt cieplarniany. Wpływają na czystość powietrza, ograniczają erozję gleby, łagodzą powodzie i susze. A cóż jest milszego od odpoczynku w pięknym lesie czy spędzaniu wolnego czasu wśród drzew na swojej działce – dodaje.

- Dlatego zachęcamy do posadzenia swojego drzewa, a następnie przysłania nam zdjęcia. Czekamy na zdjęcia śmieszne, niezwykłe i takie normalne – mówi.

Zdjęcia i relacje można przesyłać za pomocą formularza na stronie  http://fundacjaarka.pl/formularz-relacji

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.