Posadzą drzewa na terenie 9 płockich szkół

Miejski Zarząd Dróg w Płocku rozpocznie w kwietniu nasadzenia 150 drzew i 2500 krzewów na terenie dziewięciu szkół podstawowych, które zgłosiły się do akcji. Jak poinformował w środę MZD, koszt przedsięwzięcia wyniesie 112,5 tys. zł.
Posadzą drzewa na terenie 9 płockich szkół
Nasadzenia, związane z ustawowym obowiązkiem tzw. kompensacji przyrodniczej, prowadzone są w Płocku (zabierz głos/oceń prezydenta) przez tamtejszy MZD od 2011 r. W ubiegłym roku na terenie 14 tamtejszych przedszkoli posadzono 190 drzew i 630 krzewów. Akcja nosi nazwę "MZD dla najmłodszych".

- Nasza propozycja została przyjęta niezwykle pozytywnie. Świadczą o tym dyplomy, listy i rysunki od przedszkolaków, które otrzymaliśmy - powiedział rzecznik płockiego MZD Konrad Kozłowski.

Przypomniał, że - zgodnie z ustawą o ochronie przyrody i ustawą prawo ochrony środowiska - MZD ma obowiązek prowadzenia nasadzeń w przypadku, gdy konieczne jest usunięcie drzew rosnących w pasie drogowym.

Tym razem w zamian za wycinkę drzew, która będzie konieczna podczas przebudowy skrzyżowań w Płocku w dziewięciu szkołach na terenie miasta posadzone zostaną krzewy m.in. forsycji, berberysu, pięciornika krzewiastego, ligustra, tawuły japońskiej, irgi poziomej oraz drzewa np. jarząb szwedzki, śliwa czerwonolistna, klon kulisty, platan kloniasty, robinia kulista, głóg szlachetny. O nowe rośliny zadbają uczniowie ze szkolnych kół Ligi Ochrony Przyrody.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

OK spacery po plantach dobra rzecz i tak trzymać!?

Piaskowa LIpa, 2012-03-15 10:44:10 odpowiedz

TRZEBA DBAĆ O PRZYRODĘ. SPACERY WŚRÓD ZIELENI SĄ DLA KAŻDEGO PRZYJEMNE, WIĘC OBY TYCH DRZEW JAK NAJWIĘCEJ!!

ZOO, 2012-03-15 10:13:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE