PARTNER PORTALU
  • BGK

Posprzątaj na wiosnę – urząd pomoże

  • www.krosnocity.pl (umk)    7 maja 2012 - 11:36
Posprzątaj na wiosnę – urząd pomoże

Urząd Miasta Krosna po raz kolejny, finansuje dwie wiosenne akcje – zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i zbiórkę odpadów elektrycznych.
Każdy mieszkaniec, w którego domu zalegają takie niepotrzebne sprzęty może się ich bezpłatnie pozbyć – od poniedziałku do piątku (7 do 11 maja) przyjmowane są zgłoszenia na odbiór.

Akcje w całości finansowane są z budżetu miasta Krosna (zabierz głos/oceń prezydenta). Niepotrzebne odpady elektryczne i elektroniczne np. zużyte duże lub małe sprzęty AGD, RTV, komputery itp. – (co bardzo istotne niezapakowane w foliowe worki) – odbierane będą po uprzednim zgłoszeniu.

Zgłoszenia przyjmowane będą w dniach od 7 do 11 maja w firmie Trans– Formers Karpatia przy ul. Lotników 6, pod nr tel. 013 43 689 40 oraz 013 43 681 61 w godzinach od 7.00 do 15.00. Pod tym samym numerem, i w tym samym terminie przyjmowane będą zgłoszenia na odbiór elektrośmieci.

Bardzo istotne, by sprzęt elektryczny i elektroniczny był kompletny, ponieważ zostanie on przekazany do Organizacji Odzysku. W poprzednich edycjach akcji zdarzał się sprzęt pozbawiony np. aluminiowych części – takie zdezelowane urządzenia nie będą przyjmowane. Natomiast odpady wielkogabarytowe np. meble, materace, ramy okienne, armatura łazienkowa, wózki dziecięce.

Nie będą przyjmowane takie odpady jak: sprzęt sportowy, opony rolnicze, zderzaki i inne części samochodowe.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mieszkańcy Krosna mogą również oddać za darmo przez cały rok do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.