PARTNER PORTALU
  • BGK

Posprzątali polskie plaże. 577 kg zebranych śmieci

  • bad    25 sierpnia 2014 - 15:01
Posprzątali polskie plaże. 577 kg zebranych śmieci

Aż 527 wolontariuszy i tylko 577 kg zebranych śmieci – tak wyglądają wyniki sprzątania polskich plaż z Barefoot Projekt Czysta Plaża 2014.
W tym roku w akcję zaangażowało się jeszcze więcej wolontariuszy niż rok temu. Projekt odwiedził pięć lokalizacji: Hel, Dębki, Sopot, Gdynię
i w minioną sobotę również Warszawę.
Wolontariusze pozostawili na piasku tylko ślady bosych stóp.

W tym roku akcję wspólnie zorganizowało Stowarzyszenie Czysta Polska oraz Barefoot Projekt Czysta Plaża. Jest to już kolejna akcja inicjowana w ramach projektu. Tegoroczny cykl sprzątań przeprowadzony został w każdą sobotę wakacji. Miniona sobota 23 sierpnia była ostatnim etapem i jednocześnie zakończeniem akcji.

Czytaj też: Największe w historii sprzątanie Tatr

Tegoroczna akcja dobiegła końca. Jesteśmy zadowoleni z wyników. Zaangażowało się znacznie więcej wolontariuszy w porównaniu do roku ubiegłego. Wolontariusze pomogli zrealizować nam cel akcji, jakim jest pozostawienie polskich plaż przyjaznych bosym stopom - mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża.

Warto podkreślić, że zebrano mniej śmieci, co pokazuje, że takie akcje edukacyjne przynoszą efekty.

- Wspólnie podnieśliśmy świadomość ludzi i pokazalismy jak ważne jest dbanie o środowisko, które nas otacza - dodaje Weronika Rychlicka, Stowarzyszenie Czysta Polska.

Czytaj też: Miasto zarobi na sprzątanie przystanków

Każdy kto wziął udział jako wolontariusz na plażach, gdzie była przeprowadzona akcja otrzymał worki i rękawice do sprzątania oraz koszulkę projektu. Akcjom towarzyszyły liczne konkursy ekologiczne i animacje takie jak zabawa w Eko - memory, warsztaty robienia koszyków z papierowych rurek, a także specjalnie przygotowany domek solarny. Wydarzenia były także wsparte udziałem gwiazd X Factor: zespołu Hatbreakers, Filipa Mettlera, Wojciecha Ezzata oraz Mai Hyży.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.