PARTNER PORTALU
  • BGK

Postaw na słońce: Uczniowie zgłębią tematykę odnawialnych źródeł energii

  • MN    25 września 2017 - 15:14
Postaw na słońce: Uczniowie zgłębią tematykę odnawialnych źródeł energii
Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do końca października 2017 r. (fot pixabay)

Pozyskanie wiedzy na temat energii odnawialnej, ze szczególnym naciskiem na fotowoltaikę to cele projektu "Postaw na słońce", realizowanego w woj. świętokrzyskim.
"Postaw na słońce" to projekt edukacyjny, skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, który zakłada przekazanie młodzieży kompletnej wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i możliwości ich wykorzystywania.

Fundacja Banku Ochrony Środowiska czeka na zgłoszenia grup chcących wziąć udział w konkursie do końca października 2017 r.

Dzięki konkursowi uczniowie mają szansę zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi energii odnawialnej, z naciskiem położonym na fotowoltaikę. Przygotują również projekty mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów w swoim otoczeniu. Podsumowaniem projektu będzie zorganizowanie konferencji, na której uczniowie przekażą zdobytą wiedzę mieszkańcom swojej miejscowości.

Czytaj też: Są pieniądze na wsparcie inwestycji na terenach Natura 2000

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: "Energia Słońca dla domu" oraz "Zarabiaj na Słońcu". Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie raportów opisujących pracę zespołów na każdym z etapów.

Do końca października drużyny uczniowskie, składające się z maksymalnie 10 osób oraz opiekuna, powinny wypełnić krótki formularz dostępny na stronie: postawnaslonce.pl.

Proekologiczne inwestycje będą też jednym z tematów na Wschodnim Kongresie Gospodarczym, który pod patronatem PortalSamorzadowy.pl odbędzie się dniach 27 i 28 września w Białymstoku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.