Postaw na słońce: Uczniowie zgłębią tematykę odnawialnych źródeł energii

Pozyskanie wiedzy na temat energii odnawialnej, ze szczególnym naciskiem na fotowoltaikę to cele projektu "Postaw na słońce", realizowanego w woj. świętokrzyskim.
Postaw na słońce: Uczniowie zgłębią tematykę odnawialnych źródeł energii
Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do końca października 2017 r. (fot pixabay)

"Postaw na słońce" to projekt edukacyjny, skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, który zakłada przekazanie młodzieży kompletnej wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i możliwości ich wykorzystywania.

Fundacja Banku Ochrony Środowiska czeka na zgłoszenia grup chcących wziąć udział w konkursie do końca października 2017 r.

Dzięki konkursowi uczniowie mają szansę zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi energii odnawialnej, z naciskiem położonym na fotowoltaikę. Przygotują również projekty mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów w swoim otoczeniu. Podsumowaniem projektu będzie zorganizowanie konferencji, na której uczniowie przekażą zdobytą wiedzę mieszkańcom swojej miejscowości.

Czytaj też: Są pieniądze na wsparcie inwestycji na terenach Natura 2000

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: "Energia Słońca dla domu" oraz "Zarabiaj na Słońcu". Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie raportów opisujących pracę zespołów na każdym z etapów.

Do końca października drużyny uczniowskie, składające się z maksymalnie 10 osób oraz opiekuna, powinny wypełnić krótki formularz dostępny na stronie: postawnaslonce.pl.

Proekologiczne inwestycje będą też jednym z tematów na Wschodnim Kongresie Gospodarczym, który pod patronatem PortalSamorzadowy.pl odbędzie się dniach 27 i 28 września w Białymstoku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE