PARTNER PORTALU
  • BGK

Potrzebujemy więcej czasu na redukcję emisji dwutlenku węgla

  • wnp.pl    31 maja 2010 - 17:24

– Nie ma odwrotu od polityki ochrony klimatu – stwierdził minister środowiska Andrzej Kraszewski w czasie debaty „Polityka energetyczna. Pakiet energetyczno-klimatyczny”.
W swoim wystąpieniu podczas pierwszego dnia II Europejskiego Kongresu Gospodarczego szef resortu środowiska zwrócił uwagę na głębokie uzależnienie naszej gospodarki od węgla. Zaznaczył, że Polska nie pójdzie drogą „bezmyślnego oporu”.

– Potrzebujemy jednak więcej czasu niż inni – zaznaczył minister Kraszewski. – Rząd będzie przedstawiał nasz interes, w którym mieści się dokładne połączenie redukcji dwutlenku węgla z rachunkiem wyliczonym „kraj po kraju”. Ten postulat realizuje tzw. metoda porównywalnych wysiłków. Nie chcemy włożyć w redukcję mniej wysiłku.

Z drugiej strony Kraszewski, że od kosztów związanych z redukcją gazów cieplarnianych nie uciekniemy i musimy ponosić je już teraz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Koppers Totzek, 2010-06-02 22:52:27

    Niestety odwrotu faktycznie nie ma :( Machina już ruszyła. Może za 20 lat jak będzie widać, że ta polityka nic nie daje ktoś pójdzie po rozum do głowy.