PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje pierwsza elektrownia wiatrowa w gminie Tuchola

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    25 listopada 2009 - 14:34
Powstaje pierwsza elektrownia wiatrowa w gminie Tuchola

W okolicach Bladowa (gmina Tuchola) powstaje właśnie pierwsza elektrownia wiatrowa. O pozwolenie na budowę wystąpiła firma Winbud. Moc przyłączeniowa według projektu wynosi 600 kW, z czego na potrzeby własne będzie pobierać 12 kW.
- Nie jestem w stanie odpowiedzieć, kiedy elektrownia będzie uruchomiona - to zależy od inwestora - powiedział Krzysztof Szulczyk, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Tucholi.

To nie jest jedyne miejsce w gminie Tuchola, gdzie mogą stanąć wiatraki. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego przewidziano jeszcze cztery możliwe lokalizacje: Bladowo, Kiełpin, Mała Komorza i Mały Mędromierz. Są to rejony sprawdzone przez urbanistów, położone na gruntach rolnych, położone poza strefą Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Specjaliści orzekli, że wieją tam wiatry czwartego stopnia.

Obecnie, jeżeli chodzi o wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, w powiecie tucholskim działają cztery elektrownie wodne o łącznej mocy ok. 0,63 MW. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.