PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaną gminne punkty zbierania odpadów RTV i AGD

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    30 marca 2010 - 07:31
Powstaną gminne punkty zbierania odpadów RTV i AGD

Pralki, lodówki i stare telewizory będzie można oddać na terenie własnej gminy. W ten sposób Ministerstwo Środowiska chce usprawnić zbiórkę niebezpiecznych odpadów.
Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, każda gminna przygotuje kontener i plac, gdzie mieszkańcy pozbędą się odpadów elektrycznych i elektronicznych. Rozwiązanie takie przewiduje projekt założeń do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, nad którym pracuje Ministerstwo Środowiska. Zgodnie z projektem samorządy będą także ułatwiać tworzenie takich punktów na swoim terenie przedsiębiorcom, którzy zajmują się zbieraniem zużytych sprzętów.

Zdaniem Andrzeja Kraszewskiego, ministra środowiska, dzięki włączeniu gmin do systemu zbierania odpadów stare lodówki czy pralki znikną z naszych rowów czy z lasów, bo ludzie będą wiedzieć gdzie pozbyć się odpadów.

Rozwiązanie ma pomóc także w zrealizowaniu wymagań nałożonych przez Unię Europejską, dotyczących zbierania w Polsce przynajmniej 4 kg elektroodpadów rocznie w przeliczeniu na jednego obywatela. Obecnie zbiera się ich jedynie 1,5 kg – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ciekawym, 2010-03-31 16:35:28

    Niech sobie gmina jeździ po punktach osiedlowych i zbiera. Ludzie mają wozić do jednego punktu w gminie? Będą pozostawiać przy swoich kontenerach i boksach. To jasne.