PARTNER PORTALU
  • BGK

Prezydent Krakowa apeluje do metropolity o wsparcie walki ze smogiem

  • PAP/JS    9 maja 2017 - 19:10
Prezydent Krakowa apeluje do metropolity o wsparcie walki ze smogiem
Jacek Majchrowski (fot.krakow.pl)

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaapelował do metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o wsparcie w walce ze smogiem i odczytanie w kościołach informacji o nowych przepisach dot. paliw, które będą obowiązywać od pierwszego lipca.
Sejmik województwa małopolskiego przyjął 24 kwietnia tzw. przejściową uchwałę antysmogową dla Krakowa, która wejdzie w życie 1 lipca. Przewiduje ona, że w piecach nie będzie można stosować paliw stałych niskiej jakości: miałów węglowych, kiepskiej jakości węgla, biomasy o wilgotności powyżej 20 proc., z których do atmosfery uwalnianych jest najwięcej toksycznych związków i pyłów.

"Proszę Jego Eminencję o rozważenie po raz kolejny możliwości odczytania w trakcie mszy świętych apelu do wiernych dotyczącego nowych zasad użytkowania paliw stałych w tym w szczególności węgla i drewna, wprowadzonych 24 kwietnia uchwałą sejmiku" - napisał prezydent Majchrowski.

Od 1 września 2019 r. wejdzie w życie właściwa uchwała antysmogowa dla Krakowa, całkowicie zakazująca używania paliw stałych do ogrzewania domów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • rzeszowianka, 2017-05-10 15:11:17

    "Jak trwoga to do Boga" Brak ładu urbanistycznego , brak planów MPZP i realizacji stref przewietrzania miasta , zabudowa pod hasłem " róbta co chceta " Bałagan kamunikacyjny a do tego brak planów dotyczących zaopatrzenia w zorganizowane dostarczenie ciepła dla miasta. P. prezyden...t nieudolnym gospodarzem. To świadczy bardzo źle o władzach miasta.  rozwiń
  • Prof. Glass, 2017-05-10 09:49:57

    Ćmoki gojowskie wpierw wyremontujcie ulice, zróbcie nową organizację ruchu w centrum, zachęćcie ludzi do jeżdżenia rowerami, wybudujcie więcej bezpiecznych ścieżek! Widać bez móżgowie w tym kraju obejmuje nawet władze