PARTNER PORTALU
  • BGK

Program dla ekoświadomości

  • Nasze Miasto    9 października 2009 - 11:51

We wrześniu br. zainaugurowany został Ogólnopolski Program na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi”, którego celem jest zwiększenie świadomości Polaków nt. roli proekologicznych inwestycji gmin i powiatów dla ich zrównoważonego rozwoju - donosi "Nasze Miasto".
Na potrzebę edukacji w tym zakresie wskazują badania przeprowadzone przez TNS OPOP na zlecenie organizatora kampanii. Wynika z nich, że zaledwie 11% Polaków uważa, że inwestowanie w ekologiczne rozwiązana energetyczne to szansa na zrównoważony rozwój społeczności lokalnych.

„Innowacjom technologicznym musi towarzyszyć inwestycja w człowieka i kapitał ludzki. Rozwój regionu to rozwój zamieszkującej go społeczności. Dlatego tak ważne jest, by podejmować wszelkie działania mające na celu aktywizowanie lokalnych grup społecznych do podejmowania tego typu inwestycji” – przekonuje dr Andrzej Hałasiewicz, ekspert programu „Gaspol kibicuje klimatowi”, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Celem zainaugurowanego programu jest edukacja nt. korzyści płynących z inwestycji w ekologiczne rozwiązania energetyczne oraz aktywizowanie lokalnych społeczności do podejmowania tego typu aktywności w ich regionie. W ramach programu zorganizowane zostaną m.in. „Warsztaty Dobrego Klimatu” dla gmin, podczas których przedstawiciele gmin i lokalni liderzy dowiedzą się, w jaki sposób inwestycje 
w proekologiczne rozwiązania energetyczne mogą wpłynąć na rozwój ich gminy oraz jakie istnieją możliwości dofinansowania ekologicznych projektów. Brak rzetelnej wiedzy na ten temat jest często przeszkodą dla inicjowania tego typu inwestycji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.