PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Kawka: Szczecin gotowy na drugą edycję

  • MN    20 czerwca 2016 - 16:09
Program Kawka: Szczecin gotowy na drugą edycję

Szczecin na realizację programu Kawka przeznaczył 408 tys. zł, natomiast 499 tys. zł pochodzi z dofinansowania WFOSiGW. (fot. Mateusz War/wikipedia.org)

• Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych (ZBiLK) w Szczecinie w 2016 r. podłączy do miejskiej sieci ciepłowniczej dwie kamienice.
• ZBiLK wykona również projekty niezbędne do realizacji przyszłorocznej edycji programu Kawka.
Realizacja programu Kawka w Szczecinie polega na zmianie ogrzewania węglowego na ciepło systemowe dostarczane przez Szczecińską Energetykę Cieplną. Piece i kotłownie opalane węglem zostaną zlikwidowane na rzecz podłączenia budynków do ekologicznej sieci ciepłowniczej.

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych realizuje program w imieniu gminy na podstawie porozumienia zawartego w maju tego roku. Władze Szczecina na realizację programu przeznaczyły w tym roku 408,3 tys. zł, natomiast kwota w wysokości 499 tys. złotych pochodzi z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach inwestycji zostanie zrealizowane zaprojektowanie i wykonanie instalacji grzewczej oraz podłączenie ciepłej wody z miejskiej sieci w kamienicach przy: ul. Firlika 48, Mazurskiej 44 oraz al. Papieża Jana Pawła II 8a.

Czytaj też: Małopolskie gminy w obronie programów Kawka i Ryś

W 2016 r. ZBiLK zamierza wykonać również dokumentacje dla inwestycji, które zaplanowano na przyszły rok. Chodzi o podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej budynków przy: ul. Królowej Jadwigi 39 oraz ul. Śląskiej 35.

Zgodnie z zapisami zawartymi w porozumieniu, ZBiLK wykonuje węzły ciepłownicze oraz instalację wewnętrzną budynków, natomiast Szczecińska Energetyka Cieplna buduje przyłącza ciepłownicze.

W pierwszej edycji programu Kawka, która odbyła się w zeszłym roku, zawarto umowy przyłączeniowe dla siedmiu budynków oficynowych będących w zasobach ZBiLK.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.