PARTNER PORTALU
  • BGK

Program opieki perinatologicznej na Dolnym Śląsku się sprawdza

  • AT    6 listopada 2012 - 12:22
Program opieki perinatologicznej na Dolnym Śląsku się sprawdza

Według badań GUS w 2011 roku wskaźnik umieralności okołoporodowej na Dolnym Śląsku wyniósł 6,9 proc. Oznacza to, że w ciągu ostatnich czterech lat, od kiedy w dolnośląskim ruszył program opieki perinatologicznej, poprawił się on o 2,4 proc. Tak dużego postępu nie udało się uzyskać żadnemu innemu województwu w Polsce.
W środę (7 listopada) o godzinie 10.00 marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawi stan realizacji i osiągnięcia prowadzonego przez województwo dolnośląskie programu opieki perinatologicznej.

W spotkaniu wezmą również udział prof. Stanisław Radowicki, konsultant krajowy w dziedzinie położnictwa i ginekologii, prof. Mariusz Zimmer, konsultant wojewódzki w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz Jerzy Sypuła, dyrektor wydziału zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

Następnie o godzinie 11.00 w Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się konferencja z udziałem marszałka, wojewody oraz konsultantów krajowych i wojewódzkich w dziedzinach położnictwa, ginekologii, neonatologii oraz pielęgniarstwa.

Podczas spotkania przekazana zostanie informacja o zakupie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ponad 30 faksów, które będą miały za zadanie poprawienie komunikacji między oddziałami ginekologiczno-położniczymi, ze szczególnym uwzględnieniem poziomu ich referencyjności, na terenie całego województwa dolnośląskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.