PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Region, nabór wniosków, NFOŚiGW: 200 mln na 2017 r.

  • aw    23 stycznia 2017 - 16:02
Program Region, nabór wniosków, NFOŚiGW: 200 mln na 2017 r.
Beneficjentami programu będą wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które indywidualnie określą beneficjentów końcowych programu.(fot. Jan Ruszkowski/Wikimedia, licencja Creative commons)

• Od 1 lutego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie przyjmował wnioski w ramach programu priorytetowego „System – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez partnerów zewnętrznych. Część 2) Region”.
• Planowana łączna pula środków na 2017 r. to 200 mln zł.
• Dofinansowywanie w ramach programu Region obejmie wszystkie typy przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska lub gospodarki wodnej ujęte w planach działalności wojewódzkich funduszy.
Jak informuje NFOŚiGW, pula 200 mln zł obejmuje: fundusz podstawowy – 50 mln zł, zobowiązania wieloletnie „OZE i efektywność energetyczna” – 116 mln zł, zobowiązania wieloletnie „Gospodarowanie odpadami” – 34 mln zł.

Beneficjentami programu będą wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które indywidualnie określą beneficjentów końcowych programu.

Dofinansowywanie w ramach programu Region obejmie wszystkie typy przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska lub gospodarki wodnej ujęte w planach działalności WFOŚiGW, w formie preferencyjnej, niskooprocentowanej pożyczki.

- Oprocentowanie pożyczek dla wojewódzkich funduszy zostało oparte o WIBOR 3M na poziomie WIBOR 3M plus 15 punktów bazowych nie mniej niż 2 proc. Pożyczki będą udzielane na okres nie dłuższy niż 7 lat z okresem karencji do 6 miesięcy. Warunki dofinansowania beneficjentom końcowym określą poszczególne WFOŚiGW, przy czym oprocentowanie tych pożyczek nie będzie mogło mieć charakteru konkurencyjnego dla pożyczek NFOŚiGW udzielanych w tym samym obszarze - informuje Sławomir Kmiecik, rzecznik prasowy NFOŚiGW.

Czytaj też: NFOŚiGW wylicza pieniądze na walkę ze smogiem

Jak dodaje, warunki udzielania dofinansowania beneficjentom końcowym będą określały poszczególne wojewódzkie fundusze, uwzględniając przy tym uwarunkowania regionalne.

- Zarezerwowane środki przyczynią się zarówno do realizacji istotnych przedsięwzięć o charakterze lokalnym, które nie mogą zostać sfinansowane w ramach programów z aktualnej oferty NFOŚiGW, jak i pełnego wykorzystania dostępnych dla Polski środków europejskich, co jest jednym z priorytetów wspólnej strategii działania Narodowego Funduszu i wojewódzkich funduszy - dodaje Kmiecik.

Nabór potrwa od 1 lutego do 29 września 2017 r. lub do wyczerpania środków.

Czytaj też: Dopłaty do wymiany pieców: Cała nadzieja w gminach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.