PARTNER PORTALU
  • BGK

Program Zorza w Świętokrzyskiem: 2,5 mln zł na walkę ze smogiem

  • MN    25 września 2017 - 13:06
Program Zorza w Świętokrzyskiem: 2,5 mln zł na walkę ze smogiem
W ramach programu można uzyskać dofinansowanie do 25 proc. (fot. PTWP)

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wznowił nabór wniosków w ramach programu "Zorza" - Czyste powietrze nad Świętokrzyskim.
Program Zorza adresowany jest do mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy chcą podłączyć się do sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej. Na terenach, gdzie nie ma dostępu do sieci ciepłowniczej i gazowej, mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie na wymianę starych nieefektywnych pieców lub kotłów na nowoczesne kotły o wysokiej sprawności.

W ramach programu można uzyskać dofinansowanie do 25 proc. wartości kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 3 lub 4 tysiące złotych w zależności od rodzaju inwestycji.

Nabór w programie prowadzony jest od połowy września. Wnioski można składać nie tylko w Kielcach – gmina Starachowice, jako pierwsza w regionie, podpisała porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji programu Zorza.

Czytaj też: Choroby powodowane smogiem kosztują nas rocznie 60 mln zł

- Gmina Starachowice jest jedną z pierwszych gmin, która podpisuje z nami porozumienie. Nasza współpraca ma na celu ułatwić mieszkańcom dostęp do zagwarantowanych środków bez konieczności wyjazdu do Kielc – informuje Ryszard Gliwiński, prezes zarządu WFOŚiGW w Kielcach.

Wnioski o dofinansowanie można składać do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel, a jest to kwota 2,5 mln zł. 

Ten i inne ważne tematy dla Polski Wschodniej będą szeroko dyskutowane podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który pod patronatem PortalSamorzadowy.pl odbędzie się 27 i 28 września w Białymstoku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.