PARTNER PORTALU
  • BGK

Przeciwko nielegalnej wycince choinek

  • PAP    5 grudnia 2011 - 17:49
Przeciwko nielegalnej wycince choinek

Akcję "Choinka" - przeciwko nielegalnej wycince drzewek - rozpoczną w przyszłym tygodniu zachodniopomorscy leśnicy - poinformował specjalista z Regionalnej Dyrekcji Zachodniopomorskich Lasów Państwowych w Szczecinie Mariusz Borowski.
Jak powiedział, celem akcji jest przeciwdziałanie nielegalnemu wycinaniu drzewek i późniejszej sprzedaży. Wezmą w niej udział: straż leśna, policja, straże gminne, a nawet straż graniczna. Funkcjonariusze będą wspólnie kontrolować lasy oraz targowiska i miejsca, w których handluje się drzewkami. W przypadku braku dokumentów potwierdzających legalność drzewek handlujący dostaną mandaty.

Według Borowskiego, stosunkowo niewiele drzewek jest pozyskiwanych w województwie nielegalnie. W zeszłym roku przed świętami strażnicy leśni wykryli na terenie podległym Zachodniopomorskiej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie kilkanaście przypadków nielegalnej wycinki.

Jak co roku, drzewka będą sprzedawane w niektórych leśniczówkach. Ceny mają być konkurencyjne - dwumetrowy świerk ma kosztować około 20 zł. Wszyscy, którzy kupią tam drzewko, dostaną dokument potwierdzający jego legalność. Będzie na nim m.in. informacja, jakie nadleśnictwo sprzedało choinkę.

Zachodniopomorska Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie obejmuje ok. 700 tys. ha. lasów. W straży leśnej, która m.in. przeciwdziała kradzieżom, pracuje 65 osób.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.