PARTNER PORTALU
  • BGK

Przyszłość energii na terenach niezurbanizowanych w Polsce i Europie

  • RAF    8 grudnia 2010 - 08:28
Przyszłość energii na terenach niezurbanizowanych w Polsce i Europie

Günter Verheugen, Komisarz UE ds. Przemysłu i Przedsiębiorczości w latach 2004-2009, a także przedstawiciele polskiego rządu oraz eksperci branżowi wezmą dziś udział w dyskusji o przyszłości energii na terenach niezurbanizowanych w Polsce i w Europie.
Podczas konferencji, która odbędzie się 8 grudnia nastąpi uroczyste wręczenie wyróżnień w konkursie „Gmina Przyszłości”, zaprezentowane zostaną również „Biała Księga” oraz raport na temat energetyki na terenach niezurbanizowanych.

Wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami konferencji „Przyszłość energii na terenach niezurbanizowanych w Polsce i Europie” podzielą się również m.in.: Benoit Araman, Corporate Innovation Manager, SHV Gas N.V.; Andrzej Czerwiński, Poseł na Sejm RP, Przewodniczący, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki; Jan Kiciński, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych, Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku; Gabriela Lenartowicz, Prezes Zarządu, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Sylwester Śmigiel, Prezes Zarządu, Gaspol SA, Przewodniczący Forum Rozwoju Efektywnej Energii.

Konferencja rozpocznie się prezentacją „Białej Księgi” oraz raportu na temat energetyki na terenach niezurbanizowanych. W kolejnych częściach odbędą się debaty, dyskusje i prezentacje dotyczące m.in.: polityki energetycznej dla Polski do 2030 roku, wyzwań stojących przed Polityką klimatyczną UE, zagadnień mikrogeneracji oraz przyszłości gazu płynnego (LPG) jako efektywnego i przyjaznego środowisku źródła energii. Eksperci skupią się również na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, które będzie można zastosować na terenach niezurbanizowanych.

Finalnym etapem konferencji będzie uroczyste wręczenie wyróżnień dla trzech gmin które uczestniczyły w konkursie „Gmina Przyszłości” i najaktywniej działały na rzecz poprawy klimatu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.