PARTNER PORTALU
  • BGK

Pszczoły zadomowiły się w mieście

  • PAP/AT    19 grudnia 2016 - 06:50
Pszczoły zadomowiły się w mieście
Pszczele ule znajdują się m.in. na Arkadii, Galerii Mokotów i Warszawie Wileńskiej (fot.pixabay.com)

Pszczoły pokochały dachy centrów handlowych w Warszawie. Ule znajdują się m.in. na Arkadii, Galerii Mokotów i Warszawie Wileńskiej. Umieściła je tam firma Pszczelarium, która zabiega o przywrócenie bioróżnorodności w stolicy.
"Kamil i Agnieszka Bajowie, założyciele Pszczelarium, zapewniają, że miody z ich miejskich uli to samo zdrowie, a pszczoły na dachach centrów handlowych i korporacji mają się świetnie" - czytamy w artykule na "Pulsie Biznesu".

Bajowie rozpoczęli działalność w 2013 r. od lobbowania na rzecz zmiany prawa.

"Ówczesny Regulamin utrzymania porządku i czystości m.st. Warszawy zabraniał hodowania pszczół w odległości mniejszej niż 1 km od osiedli mieszkaniowych" - pisze "Puls Biznesu". "Przy poparciu radnego Macieja Wyszyńskiego, wystąpili z propozycją zmiany prawa i obecnie regulamin zezwala na hodowlę pszczół w mieście, jeśli od granicy działki i okien sąsiada jest co najmniej 10 m" - wyjaśnia w "Pulsie Biznesu".

Czytaj też: Ustawa o ochronie przyrody: Gminy nie chcą wycinki drzew. Boją się katastrofy

Działalność Pszczelarium opiera się na trzech filarach: firma świadczy usługę stawiania uli w mieście, sprzedaje zebrany miód i organizuje cały szereg imprez np. wizyty dzieci szkolnych w pasiece.

W ocenie Greenpeace korzyści ekonomiczne z zapylania wynoszą w skali globu 265 mld euro (wielkość ustalona na podstawie wartości zbiorów zależnych od procesu zapylania).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.