PARTNER PORTALU
 • BGK

Puszczy grozi katastrofa ekologiczna

 • PAP/Gazeta Polska codziennie    3 października 2013 - 06:48

To katastrofa ekologiczna. W lasach zalegają setki ton drewna, które gnije, tymczasem mieszkańcy pobliskich miejscowości chętnie wykorzystywaliby je na opał.
Tak w „Gazecie Polskiej codziennie" podsumował swoją wizję lokalną Puszczy Białowieskiej prof. Jan Szyszko, leśnik i b. minister środowiska.

Jego zdaniem tylko zrównoważony rozwój może przyczynić się do utrzymania unikatowego stanu puszczy. Obecna polityka, która zdaniem naukowców błędnie zakłada całkowite nieingerowanie człowieka w ekosystem puszczy, może doprowadzić do tego, że las ulegnie degradacji, a mieszkańcy opuszczą ten teren.

W przyszłym tygodniu w Sejmie ma się odbyć debata, którą organizuje parlamentarny zespół ds. zrównoważonego rozwoju Europy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • JUBILAT, 2013-10-05 21:17:56

  Nie chcemy katastrofy! Może jeszcze da sie coś zrobić! Zależy to od nas wszystkich,czyż nie?
 • z Puszczy, 2013-10-04 00:58:56

  Jak to mieszkańcy mają opuścić ten teren? W Puszczy Białowieskiej przyroda nie degradowała się od wielu wielu dziesiątek lat , a to czym tak się wszyscy zachwycają istnieje dzięki ochronie lasów - nie przez ekologów, bo ich tam na szczęście jeszcze nie było ale przez leśników lub ich protoplastów. E...kologiczna degradację widać w wielu miejscach w Puszczy - wystarczy wejść do któregokolwiek obszaru chronionego, a jest ich wiele. Zapraszamy do rezerwatu ścisłego albo na Wysokie Bagno.  rozwiń
 • P.R.L., 2013-10-03 13:34:51

  Ale właśnie o to chodzi, aby mieszkańcy opuścili ten teren i pozwolili przyrodzie najpierw na degradację, później na odrodzenie według odwiecznych praw natury. Jeśli profesor Szyszko tego nie rozumie, lub nie chce zrozumieć z powodów lobbystycznych, to należy się mocno zastanowić nad wartością jeg...o naukowych nominacji .  rozwiń