Puszczy grozi katastrofa ekologiczna

  • PAP/Gazeta Polska codziennie
  • 03-10-2013
  • drukuj
To katastrofa ekologiczna. W lasach zalegają setki ton drewna, które gnije, tymczasem mieszkańcy pobliskich miejscowości chętnie wykorzystywaliby je na opał.

Tak w „Gazecie Polskiej codziennie" podsumował swoją wizję lokalną Puszczy Białowieskiej prof. Jan Szyszko, leśnik i b. minister środowiska.

Jego zdaniem tylko zrównoważony rozwój może przyczynić się do utrzymania unikatowego stanu puszczy. Obecna polityka, która zdaniem naukowców błędnie zakłada całkowite nieingerowanie człowieka w ekosystem puszczy, może doprowadzić do tego, że las ulegnie degradacji, a mieszkańcy opuszczą ten teren.

W przyszłym tygodniu w Sejmie ma się odbyć debata, którą organizuje parlamentarny zespół ds. zrównoważonego rozwoju Europy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie chcemy katastrofy! Może jeszcze da sie coś zrobić! Zależy to od nas wszystkich,czyż nie?

JUBILAT, 2013-10-05 21:17:56 odpowiedz

Jak to mieszkańcy mają opuścić ten teren? W Puszczy Białowieskiej przyroda nie degradowała się od wielu wielu dziesiątek lat , a to czym tak się wszyscy zachwycają istnieje dzięki ochronie lasów - nie przez ekologów, bo ich tam na szczęście jeszcze nie było ale przez leśników lub ich protoplastów. E...kologiczna degradację widać w wielu miejscach w Puszczy - wystarczy wejść do któregokolwiek obszaru chronionego, a jest ich wiele. Zapraszamy do rezerwatu ścisłego albo na Wysokie Bagno. rozwiń

z Puszczy, 2013-10-04 00:58:56 odpowiedz

Ale właśnie o to chodzi, aby mieszkańcy opuścili ten teren i pozwolili przyrodzie najpierw na degradację, później na odrodzenie według odwiecznych praw natury. Jeśli profesor Szyszko tego nie rozumie, lub nie chce zrozumieć z powodów lobbystycznych, to należy się mocno zastanowić nad wartością jeg...o naukowych nominacji . rozwiń

P.R.L., 2013-10-03 13:34:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE