PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom likwiduje piece węglowe

  • JL    29 listopada 2016 - 09:25
Radom likwiduje piece węglowe
Radom będzie kontynuował program likwidacji pieców węglowych. Fot. Pixabay.com

W Radomiu będzie kontynuowany program likwidacji pieców węglowych. Pieniądze da miasto, bo Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wbrew wcześniejszej obietnicy, odmówił przyznania dotacji na ten cel.
– Mimo odmownej decyzji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie rezygnujemy z działań mających na celu ochronę powietrza. To bardzo istotny element jakości życia mieszkańców. Zdecydowałem, że w przyszłym roku z budżetu miasta przeznaczymy na likwidację pieców węglowych 500 tys. złotych. Wkrótce przedstawimy plan naszych działań i szczegółowe zasady przyznawania miejskich dotacji – zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

Podkreśla, że Radom nie ma takich problemów jak wiele innych polskich miast, w których powietrze jest mocno zanieczyszczone. – Chcemy jednak, by jakość powietrza była jeszcze wyższa. Dlatego każdego roku zamierzamy przeznaczać pieniądze na program likwidacji palenisk. Możliwe, że sięgniemy także po fundusze unijne – dodaje prezydent Radosław Witkowski.

W ostatnich dwóch latach dzięki programowi Kawka i dotacjom udzielanym mieszkańcom udało się w Radomiu zlikwidować prawie 600 pieców węglowych, które zostały zastąpione bardziej ekologicznymi źródłami energii. Od tego roku program Kawka już nie funkcjonuje. Pieniądze dla Radomia miały pochodzić z zeszłorocznych oszczędności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.