PARTNER PORTALU
  • BGK

Region w miejsce programów Kawka, Ryś, Prosument. Rusza nowy program NFOŚiGW

  • MN    9 grudnia 2016 - 13:34
Region w miejsce programów Kawka, Ryś, Prosument. Rusza nowy program NFOŚiGW
Region będzie realizował inwestycje z programów Ryś, Prosument i Kawka. (fot. sxc.hu)

• 750 mln zł przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) na ekologiczne projekty w ramach nowego programu priorytetowego Region.
• Ze środków tych będzie można m.in. realizować inwestycje finansowane dotychczas w ramach programów Kawka, Ryś i Prosument.
Dofinansowywanie będzie udzielane wojewódzkim funduszom ochrony środowiska i gospodarki wodnej na wszystkie typy przedsięwzięć ujętych w planach ich działalności.

Środki będą mogły być również przeznaczone na projekty o charakterze lokalnym, które nie są finansowane w ramach aktualnych programów NFOŚiGW. Dotyczy to w szczególności przedsięwzięć realizowanych dotychczas w ramach programów: Kawka, Ryś i Prosument.

Środki trafią do WFOŚiGW, które przekażą je do beneficjentów końcowych. Dofinansowanie będzie miało formę pożyczki.

Program przewiduje uprzywilejowane oprocentowanie pożyczki na realizację przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej i OZE (m.in. Kawka, Ryś i Prosument) w stosunku do finansowania projektów środowiskowych w pozostałych dziedzinach ochrony środowiska.

Budżet całego programu to 750 mln zł, w tym na rok 2017 – 40 mln zł. Nabór pierwszych wniosków ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Kazimierz Kujda, szef NFOŚiGW, niedawno tłumaczył, że dotychczasowe programy pokrywały się obszarami wsparcia, ich obsługa była pracochłonna, a jednocześnie brakowało im dostosowania do realnych potrzeb i uwarunkowań regionów. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.