Rekord recyklingu aluminiowych puszek

  • GK/recal.pl
  • 11-10-2011
  • drukuj
Poziom recyklingu aluminiowych puszek po napojach osiągnął w 2010 r. rekordowy pułap w szesnastoletniej historii branży odzysku i recyklingu tego opakowania do napojów.
Rekord recyklingu aluminiowych puszek
W Polsce w 2010 roku zostało zebranych i przekazanych do ponownego przetworzenia nie mniej niż 72,5 proc. spośród aluminiowych puszek do napojów wprowadzonych w tym okresie na rynek.

Krajowe regulacje prawne wymagają osiągnięcia pułapu recyklingu 45 proc. w 2010 roku oraz 50 proc. w 2014 r., na kiedy aktualne prawodawstwo wyznacza ostatni wymagany pułap dla opakowań wykonanych z aluminium.

W latach 2009 i 2008 odzyskowi poddanych zostało odpowiednio 66 proc. i 67 proc. spośród puszek aluminiowych, jakie pojawiły się na polskim rynku.

Wyliczenia Fundacji Recal powstały na podstawie informacji uzyskanych od firm wytwarzających aluminiowe puszki do napojów oraz kopii rocznych sprawozdań siedmiu największych organizacji odzysku takich jak: Rekopol, Eko-Punkt, Polski System Recyklingu oraz specjalizujących się w recyklingu aluminiowych puszek Koba i recan Organizacja Odzysku S.A.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE